• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Netflix’te İzleyebileceğiniz ve Kahkahaya Doymayacağınız En İyi Komedi Dizileri

Netflix’te İzleyebileceğiniz ve Kahkahaya Doymayacağınız En İyi Komedi Dizileri

 Netflix’te İzleyebileceğiniz ve Kahkahaya Doymayacağınız En İyi Komedi Dizileri
Okunuyor Netflix’te İzleyebileceğiniz ve Kahkahaya Doymayacağınız En İyi Komedi Dizileri

Komedi türündeki diziler, belki de günlük sorunlardan uzaklaşıp biraz kafa dağıtmanın en keyifli yollarından biri. Onedio olarak sizler için Netflix’te izleyebileceğiniz ve kahkahaya doymayacağınız en iyi komedi dizilerini listeledik!

1. Seinfeld (1989–1998)

IMDb: 8.9

Özet: Jerry, George, Elaine ve Cosmo adındaki dört arkadaşın maceralarını konu edinen dizi, New York’un Batı Yakasında geçmektedir.

Oyuncular: Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards

Yönetmen: Larry David, Jerry Seinfeld

2. The IT Crowd (2006–2013)

IMDb: 8.6

Özet: Bir şirketin bilgi işlem departmanında çalışan üç arkadaşın hayatını konu alan bu yapımda farklı karakterlerin kurduğu bağlara değinilmektedir.

Oyuncular: Chris O’Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson

Yönetmen: Graham Linehan

3. Community (2009–2015)

IMDb: 8.5

Özet: Genç bir avukat olan Jeff Winger’ın avukatlık lisansı, diplomasının sahte çıkmasıyla birlikte iptal edilmiştir. Genç adam, Greendale’a giderek avukatlık lisansını tekrar kazanmak niyetindedir ki bu okulda kendisini beklenmedik şekilde uyumsuz bir grup lideri olarak bulacaktır.

Oyuncular: Danny Pudi, Joel McHale, Gillian Jacobs

Yönetmen: Dan Harmon, Moses Port, David Guarascio

4. Suits (2011–2019)

IMDb: 8.5

Özet: Mike Ross, Hukuk Fakültesi’nden atılmış çok zeki bir adamdır. Müthiş bir fotografik hafızaya sahip olan bu adamın yolu, Harvey Specter adındaki Hardvard Mezunu biri ile kesişir. Harvey adındaki bu adam ise New York’un en iyi avukatlarından biridir. Mike’ın yeteneklerini göstermesi, ikiliyi bir araya getirerek beraber çalışmalarına olanak sağlayacaktır. 

Oyuncular: Gabriel Macht, Rick Hoffman, Patrick J. Adams

Yönetmen: Aaron Korsh

5. Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo (2016–2017)

IMDb: 8.5

Özet: Aynı spor okulundaki farklı branşlara yönelmiş Jeong Joon-Hyung ve Kim Bok-Joo başarılı iki öğrencisidir. Zaman içerisinde birbirine aşık olacak ikili, birlikte birçok başarıya da imza atacaktır. 

Oyuncular: Nam Joo-Hyuk, Lee Sung-Kyung

Yönetmen: Oh Hyun-jong

6. Brooklyn Nine-Nine (2013–2021)

IMDb: 8.5

Özet: Jake Peralta, kendi yöntemleri ile olayları çözen ve istediği her şeyi yapmaya alışmış başarılı bit dedektiftir. Ancak Yüzbaşı Ray Holt’un 99.bölgeyi devralarak ekibin başına geçmesi, Jack’i kurallara uymak zorunda olan bir takım oyuncusu olmaya itecektir.

Oyuncular: Andy Samberg, Andre Braugher, Stephanie Beatriz

Yönetmen: Dan Goor, Michael Schur

7. Derry Girls (2018– )

IMDb: 8.4

Özet: 1960’larda Kuzey İrlanda’da yaşanan çatışmaların anlatıldığı bir dönemde yaşayan bir grup arkadaşın hikayelerini konu edinen yapım, gençlerin gençlik mücadeleleri ve maceralarına da değiniyor. 

Oyuncular: Saoirse-Monica Jackson, Louisa Harland, Nicola Coughlan

Yönetmen: Michael Lennox

8. Sex Education (2019– )

IMDb: 8.4

Özet: Okulun ezik olarak adlandırdığı tiplerden biri olan Otis, oldukça içine kapanık bir gençtir. Seks hakkındaki bilgisini anne ve babasının seks terapisti olması sayesinde edinen genç çocuk, bu bilgileri okulun en güzel kızı Maeve’nin teklifi ile değerlendirmeye başlar. Artık, tüm liseli gençlerin sorunlarını çözen bir terapiste dönüşmüştür. Peki ya kendi sorunlarını çözebilecek biri var mıdır?

Oyuncular: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Emma Mackey

Yönetmen: Laurie Nunn

9. Grace and Frankie (2015)

IMDb: 8.3

Özet: Grace ve Frankie adındaki iki kadının eşleri tarafından terk edildikten sonra kurdukları dostluğu anlatan yapım, eğlenceli bir dille izleyenleri güldürüyor.

Oyuncular: Jane Fonda, Lily Tomlin, Martin Sheen

Yönetmen: Gale Tattersall

10. Master of None (2015– )

IMDb: 8.3

Özet: Bir aktörün günümüz piyasasında hayata tutunmaya çalışmasını konu alan yapımın başrolünde Aziz Nasari rol alıyor.

Oyuncular: Aziz Ansari, Lena Waithe, Eric Wareheim

Yönetmen:  Aziz Ansari

11. Atypical (2017–2021)

IMDb: 8.3

Özet: 18 yaşında bir otizm hastası olan Sam, hayata tutunmaya çalışan ve bağımsızlığa önem veren bir gençtir. Gittiği terapist sorunlarını çözmesine ve hayatta ilerlemesine olanak sağlarken, annesi ise çocuğunu hala küçük görerek büyüdüğünü kabullenememektedir. Otistik çocuğu olan bir ailenin yaşantısını konu alan yapım, izleyenleri düşündürerek samimi anlatımı ile de güldürüyor. 

Oyuncular: Keir Gilchrist, Jennifer Jason Leigh, Brigette Lundy-Paine

Yönetmen: Carlos Montero

12. The Kominsky Method (2018–2021)

IMDb: 8.2

Özet: Yıllar öncesinde aktör olarak kısa süreli bir başarı yakalasa da şimdilerde aktör koçluğu yapan Sandy Kominsky, başarılı bir adamdır. Sandy Komnisk’nin yaşamını konu alan yapımda bu efsane karakteri Michael Douglas canlandırmaktadır. 

Oyuncular:  Michael Douglas, Sarah Baker, Nancy Travis

Yönetmen: Anette Haellmigk

13. The End of the F***ing World (2017–2019)

22dakika.org

IMDb: 8.1

Özet: James, 17 yaşında bir gençtir. Ancak bu genç çocuk, yaşıtlarından çok daha farklı özellikler taşır. Çocukluğundan itibaren tehlikeli işlere ilgi duyan James, bir psikopattır. Gittiği okul, birini öldürmek için kurbanın seçilebileceği en iyi yerlerden biridir. Burada Alyssa adındaki bir kızı öldürmeyi kafasına koyan genç adamın hayatı, bu kıza aşık olması ile farklı yönlere sürüklenecektir.

Oyuncular: Jessica Barden, Alex Lawther, Naomi Ackie

Yönetmen: Jonathan Entwistle

14. Paquita Salas (2016– )

IMDb: 8.0

Özet: Paquita, 90’lar İspanyası’nın en yetenekli menajerlerinden biriyken birden en büyük müşterisini kaybeder. Şimdi ise yeni yıldızlar arayarak durumu toparlamaya çalışmaktadır.

Oyuncular: Javier Ambrossi, Belen Cuesta, Javier Calvo

Yönetmen: Javier Ambrossi

15. Dead to Me (2019–2022)

IMDb: 8.0

Özet: Jen, öfke sorunlarına sahip bir kadındır. Genç yaşında dul kalan bu kadın, eşinin acısını atlatamamaktadır. Jen’in hayatı, kendisinin tam zıttı bir kadınla tanışarak arkadaşlık etmeye başlaması ile bütünüyle değişecektir. 

Oyuncular: Christina Applegate, Linda Cardellini, James Marsden

Yönetmen: Liz Feldman

16. Crazy Ex-Girlfriend (2015–2019)

IMDb: 7.9

Özet: Rebecca Bloom, gerçek aşkı bulacağına inanarak işini ve evini terk etmiştir. Tek istediği şey, sonunda hayal ettiği aşkına kavuşmak olan bu kadının arayışlarını konu alan yapımın başrolündeki Rachel Bloom, başarılı bir performans sergileyerek izleyenleri kendine hayran bırakmaktadır. 

Oyuncular: Rachel Bloom, Vincent Rodriguez III, Donna Lynne Champlin

Yönetmen: Rachel Bloom

17. The Bold Type (2017–2021)

22dakika.org

IMDb: 7.9

Özet: Üç gencin New York’taki bir kadın dergisinde çalışırken aynı zamanda kendilerini kariyer, aşk ve dostluk gibi konularda keşfetmesini konu alan yapımda, karakterlerin kurmaya çalıştığı denge de oldukça başarılı bir şekilde gözler önüne serilmektedir.

Oyuncular: Katie Stevens, Aisha Dee, Meghann Fahy

Yönetmen: Sarah Watson

18. Never Have I Ever (2020–2023)

IMDb: 7.9

Özet: Amerikalı genç bir kız olan Devi, Hindistan göçmenidir. Lise ikinci sınıfa giden genç kız, yaşıtlarına göre oldukça başarılıdır. Ancak öfkeli karakteri, onu sıkıntılı bir durumun içine sokmaya neden olacaktır. 

Oyuncular: Maitreyi Ramakrishnan, Jaren Lewison, Darren Barnet

Yönetmen: Mindy Kaling, Lang Fisher

19. Good Girls (2018–2021)

IMDb: 7.8

Özet: Arkadaşlık, dostluk, aşk gibi kavramları içine alan dizi, günlük hayatın sorunları ile yüzleşirken ay sonunu getirmeye çalışan bu üç kadının yaşantısını anlatıyor.

Oyuncular: Christina Hendricks, Retta, Mae Whitman

Yönetmen: Michael Weaver

20. Crashing (2016)

IMDb: 7.7

Özet: Altı gencin, bir miktar para karşılığı kapalı bir hastanede kalmaya başlayarak burada yaşadıklarını konu alan yapım, aşk, arkadaşlık gibi kavramları esprili bir dille izleyicilere aktarıyor.

Oyuncular: Phoebe Waller-Bridge, Jonathan Bailey, Adrian Scarborough

Yönetmen: George Kane

21. Unbreakable Kimmy Schmidt (2015–2019)

images.hellogiggles.com

IMDb: 7.6

Özet: Kimmy 15 yılını bir tarikata bağlı geçirmiş olan bir kadındır. Günün birinde bu tarikattan kaçan genç kadın, New York’ta kendine ait yeni bir hayat kuracaktır. 

Oyuncular:  Ellie Kemper, Tituss Burgess, Jane Krakowski

Yönetmen: Tristram Shapeero

22. Special (2019–2021)

IMDb: 7.6

Özet: Serebral Pals hatası olan bir gencin yaşamını konu alan yapım, izleyenler tarafından oldukça beğenilmişti. Ryan, kendi hayatını yaşamak isteyen ve bunun için mücadele veren hasta bir gençtir. Hastalığı nedeni ile yaşayamadığı hayatını değiştirmek isteyen genç adam, kendini istediği şekilde ifade edebildiği yeni bir hayata atılmak üzeredir. 

Oyuncular: Ryan O’Connell, Jessica Hecht, Punam Patel

Yönetmen: Ricky Gervais

23. The Letdown (2017– )

IMDb: 7.5

Özet: Audrey, henüz yeni anne olmuş genç bir kadındır. Anneliğin pek de kolay olmadığını tecrübeleyen Audrey, kariyerine çok fazla odaklanmış bir koca ve takıntılı annesi ile baş başadır. Genç kadının bulabildiği tek çare, kendisi gibi yeni doğum yapmış bir evebeyn destek grubuna katılmak olacaktır.

Oyuncular: Alison Bell, Xana Tang, Duncan Fellows

Yönetmen: Trent O’Donnell

24. Ginny & Georgia (2021– )

IMDb: 7.5

Özet: İçine kapanık bir kız olan Ginny, 15 yaşında bir gençtir. Hatta öyle ki genç kız çoğu zaman kendisini annesi Georgia’dan daha bilgili ve olgun hisseder. Hareketli yaşamına bir son vererek evlatlarına odaklanmak isteyen Georgia ise çocukları ile birlikte New England’da taşınsa da geçmişi onları rahat bırakmayacaktır.

Oyuncular: Brianne Howey, Antonia Gentry, Diesel La Torraca

Yönetmen: Catalina Aguilar Mastretta

25. White Gold (2017–2019)

IMDb: 7.4

Özet: Başarılı bir pazarlamacı olan Vincent Swan, işlettiği showroomda Fitzpatrick adındaki bir serseri ve Lavendar adında satışları istemeden de olsa engelleyen iki adamla birlikte çalışmaktadır. Ancak Vincent, başarıli bir pazarlamacı olmak için hiçbir kuralı çiğnemekten çekinmemektedir. 

Oyuncular: Ed Westwick, Joe Thomas (XIX), James Buckley

Yönetmen: Glen Mazzara

26. The Secret Life of My Secretary (2019)

IMDb: 7.3

Özet: Bir şirketin yöneticisi olan Do Min-İk, Jung Gal Hee adındaki sekreteri ile birlikte çalışmaktadır. Ancak patronun, hiçbir sekreteri ile bir yıldan fazla çalışmamak gibi bir prensibi vardır. Min-İk’in bir kaza sonucunda yüz körü olması bu nedenle yaşayacağı birkaç olaydan sonra Gal Hee’ye aşık olmasına zemin hazırlayacaktır.

Oyuncular: Jin Ki-Joo

Yönetmen: Lee Gwang-Young

27. Emily in Paris (TV Series 2020– )

IMDb: 7.0

Özet: Chicago’da bir yaşam süren Emily, başarılı bir pazarlama yöneticisidir. Hiç beklemediği anda gelen ve kariyeri için çok önemli olan bir iş teklifi ise genç kadının hayatını Paris’e taşımasına yol açar. Emily burada yeni iş hayatına adapte olurken bir yandan da sosyal hayatını düzene koymaya çalışacaktır. 

Oyuncular: Lily Collins, Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park

Yönetmen: Darren Star

28. Country Comfort (2021)

IMDb: 7.0

Özet: Oldukça umut vadeden bir Country şarkıcısı olan Bailey, sosyal hayatı konusunda çok da iyi değildir. Geçimini sağlamak için yeni işi olan Beau adındaki bir kovboyun beş çocuğuna dadılık edecek olan genç kadının yeni başladığı bu hayat, hayallerini gerçekleştirmek için bir zemin oluşturacaktır. 

Oyuncular: Katharine McPhee, Eddie Cibrian, Ricardo Hurtado

Yönetmen: Caryn Lucas

29. Fuller House (2016–2020)

IMDb: 6.9

Özet: D.J. San Francisco’da yaşayan eşinden ayrılmış hamile bir kadındır. Bu dizi, ailesinin yardım etmek üzere D.J.’in evine taşınmasını ve sonrasında olanları esprili bir dille konu almaktadır. 

Oyuncular: Candace Cameron Bure, Jodie Sweetin, Andrea Barber

Yönetmen: Jeff Franklin

30. Valeria (2020– )

IMDb: 6.5

Özet: Valeria adındaki genç bir kadının işinde ve evliliğinde yaşadığı problemleri konu edinen bu yapımda, sevgi, dostluk, sadakatsizlik ve aşk gibi birçok konuya da değinilmektedir. 

Oyuncular: Diana Gómez, Silma López, Paula Malia

Yönetmen: María López Castaño

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle