• Ana Sayfa
  • Haber
  • E Devlet Doğalgaz Yardım Başvuru Ekranı: Doğalgaz Yardımı Kimlere Verilecek? Doğalgaz Yardımı Kaç TL Olacak?

E Devlet Doğalgaz Yardım Başvuru Ekranı: Doğalgaz Yardımı Kimlere Verilecek? Doğalgaz Yardımı Kaç TL Olacak?

 E Devlet Doğalgaz Yardım Başvuru Ekranı: Doğalgaz Yardımı Kimlere Verilecek? Doğalgaz Yardımı Kaç TL Olacak?
Okunuyor E Devlet Doğalgaz Yardım Başvuru Ekranı: Doğalgaz Yardımı Kimlere Verilecek? Doğalgaz Yardımı Kaç TL Olacak?

Yeni yılda gelen zamlarla birlikte doğalgaz faturaları vatandaşların korkulu rüyası oldu. Vatandaşlar, evlerinde doğalgazı bile açmakta zorlanırken, e devlet üzerinden yapılacak doğalgaz başvuruları ile birlikte yardımlar yapılacak. Kabine toplantısında alınan karar ile birlikte doğalgaz yardımı, hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında değişiklik gösterecek. Vatandaşlar, doğalgaz yardım başvurusu hakkında araştırmalar yapıyor. Peki, doğalgaz yardım başvuruları başladı mı? Doğalgaz yardım başvurusu nasıl yapılacak, kimler yararlanacak? İşte doğalgaz yardım başvuru ile ilgili tüm merak edilenler…

Doğalgaz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Doğalgaz yardım ödemesi üçer aylık dönemler halinde yılda iki kez (mart ve ekim) gerçekleştirilmesi planlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklanan uygulama ile başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arası destek sağlanacak. Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen kişiler, e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunabilecek.

E Devlet Doğalgaz Yardım Başvuru Ekranı

Doğalgaz Desteğine Kimler Başvuru Yapabilir?

Vatandaşlara yapılacak ısınma desteğini konusunda çalışmaların neredeyse tamamlandığını ifade eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Isınma desteği hakkı olan vatandaşlarımızın bir kısmı bunu kömür olarak kullanıyorlar. Bunun bir kısmı da doğalgaz olarak bu ısınma desteğinden yararlanmak istedi. Alt yapısı mümkün olan yerlerde bunu sağlayabileceğimizi fark ettik. Bununla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızla çalışmaları başlatıp çalışmanın sonuna doğru geldik. Şubat ayının ikinci yarısı başvuruları, Mart ayının ikinci yarısından itibaren de ödemeleri yapmaya başlayacağız. Başvuruları diğer sosyal yardım başvuruları gibi e-Devlet üzerinden yapmak mümkün. E-devlet üzerinden yapamayan vatandaşlar ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek başvurularını yapabilirler. Bunu yapamayan vatandaşlar ise Sosyal Hizmet Merkezlerine giderek oradan müracaat ettiklerinde oradaki arkadaşlarımız gerekli yönlendirmeleri yapıyorlar” açıklamasında bulundu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle