• Ana Sayfa
  • Haber
  • AKP’li Belediye Başkanından Skandal Sözler: ‘Böyle Bir Liderleri Olsa Atatürk’ün Heykellerini Yıkarlar’

AKP’li Belediye Başkanından Skandal Sözler: ‘Böyle Bir Liderleri Olsa Atatürk’ün Heykellerini Yıkarlar’

 AKP’li Belediye Başkanından Skandal Sözler: ‘Böyle Bir Liderleri Olsa Atatürk’ün Heykellerini Yıkarlar’
Okunuyor AKP’li Belediye Başkanından Skandal Sözler: ‘Böyle Bir Liderleri Olsa Atatürk’ün Heykellerini Yıkarlar’

Kocaeli’nin Başiskele Belediye Başkanı AKP’li Yasin Özlü, CHP’lileri hedef alarak, ‘İyi ki AK Partiliyiz. CHP’li de olabilirdik Allah korusun. Bu CHP’liler var ya (arkasındaki Erdoğan fotoğrafını göstererek) böyle bir liderleri olsa Atatürk’ün heykellerini yıkar, onun heykellerini koyarlardı” dedi. 

Kocaeli’de Başiskele Belediye Başkanı AKP’li Yasin Özlü, Partisi’nin İlçe Danışma Toplantısında, CHP’lileri hedef alan skandal ifadeler kullandı.

Yeniköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Başiskele Yerel Yönetimler Toplantısı’nda AKP’li Belediye Başkanı Yasin Özlü, tartışma yaratacak bir açıklamaya imza attı. 

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre, Başkan Özlü açıklamasında, “İyi ki AK Partiliyiz. CHP’li de olabilirdik Allah korusun. Bu CHP’liler var ya (arkasındaki Erdoğan fotoğrafını göstererek) böyle bir liderleri olsa Atatürk’ün heykellerini yıkarlar, paralardan Atatürk resmini kaldırırlar, giderler onun heykelini dikerlerdi” ifadelerini kullandı.

“Derhal özür dilemeli”

Özlü’nün açıklamasına tepki gösteren CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, “Pişman oldukça pusulası değişenler bu ülkenin tek ve gerçek lideriyle olan fikir bağımızı anlayamazlar. CHP bu ülkenin Kuva-i Milliye’den bugüne tüm temel değerlerinin savunucusu, pusulası daima ulu önder Atatürk’ün çizdiği yol olan partidir. Sayın Özlü yaptığı açıklamada bizleri her seçimde oy uğruna bükülen başka partilerle bilhassa da kendileriyle karıştırmıştır. Lidere biat partisi değil Türk devriminin partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerlerini anlayamayanların ülkemizin kurucusunu anlayamadıkları da açıktır” dedi.

Belediye Başkanı AKP’li Yasin Özlü’yü özür dilemeye davet eden CHP’li Acurman, şunları kaydetti:

“İkinci yüzyılın eşiğinde görüyoruz ki, gerek büyük şehrin başkanı gerekse küçük kardeşinin derdi hizmet değil, Atatürk ve ilkeleriyle hesaplaşmaktır. Geçtiğimiz günlerde bu ülkenin kurucu değerleriyle 100. Yılda hesaplaşma sözleriyle beliren bu çarpık düşünce bugün ise Atatürk ile AKP Genel Başkanı’nın şahsını kıyaslamak gafletine düşmüştür. Hem de bunu Samsun’daki hain saldırıyı akla getirecek bir benzetmeyle yapmıştır. Sayın Özlü’yü derhal bu sözlerinden ötürü özür dilemeye çağırıyoruz. Bilinsin ki, tüm dünyada yüzyılın lideri olarak anılan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten başka lidere ihtiyacımız yok.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle