• Ana Sayfa
  • Haber
  • Son Dakika 3600 Ek Gösterge: 3600 Ek Göstergede Önemli Gelişme Nedir? 3600 Ek Göstergede İlk Toplantı Yapıldı!

Son Dakika 3600 Ek Gösterge: 3600 Ek Göstergede Önemli Gelişme Nedir? 3600 Ek Göstergede İlk Toplantı Yapıldı!

 Son Dakika 3600 Ek Gösterge: 3600 Ek Göstergede Önemli Gelişme Nedir? 3600 Ek Göstergede İlk Toplantı Yapıldı!
Okunuyor Son Dakika 3600 Ek Gösterge: 3600 Ek Göstergede Önemli Gelişme Nedir? 3600 Ek Göstergede İlk Toplantı Yapıldı!

3600 ek göstergede son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Milyonlarca kamu çalışanının merakla yasalaşmasını beklediği 3600 ek gösterge için yapılan ilk toplantı tamamlandı. Toplantının ardından konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ikinci toplantının 16 Mart’ta düzenleneceğini duyurarak, ‘Toplu sözleşme kararı gereği 2022 yılı içerisinde tamamlanması gereken 3600 ek gösterge konusunun yılın ilk yarısında tamamlanması için karşılıklı teyit sağladık’ dedi. Peki, 3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? 3600 ek gösterge nedir, kimleri kapsayacak? İşte merak edilenler..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek göstergeyle kamu çalışanlarının beklentilerini adil şekilde karşılayacak bir düzenleme yapma kararlılığında olduklarını bildirdi. Bakan Bilgin, kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında düzenlenen ilk komisyon toplantısına başkanlık yaptı.

Müjdeyi Verdi

Toplantıya katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ‘2022 yılının sonuna kadar hayata geçirilmesi konusunda uzlaştığımız ama birinci yarısında bitirmek konusunda karşılıklı teyitleştiğimiz bir çalışmanın başlangıcını yapıyoruz. Amacımız kamu görevlilerinin ekonomik iyileşmesini sağlamak, sosyal refahına katkıda bulunmak, mesleki motivasyonunu artırmak ve beklentilerini karşılamaktır. Ek gösterge sistematiği kamuda çalışanların hem hiyerarşiyi dikkate alarak hem de mesleki sorumluluklarını dikkate alarak oluşturulmuş olan bir düzenleme. Belirli aralıklarla yapılan düzenlemelerle omurga bozukluğunun oluştuğu bu zemini yeniden toparlama ve beklentiyi karşılayacak şekilde neticelendirme konusunda masada olacak ve katkı sunacağız’ diye konuştu.

“Vaatten Çıktı Karara Dönüştü”

3600 ek göstergenin vaatten çıkarak bir karara dönüştüğünü söyleyen Yalçın, ‘Kamugörevlileri açısından kıymetli olduğunu düşünüyorum. 3600 ek gösterge beklentisiyle ilgili olan konu bir takvim dahilinde bir mutfak çalışmamızla neticelenecek ve hayata geçecektir. Bizim aldığımız kararlar belirli meslek grupları değil, 3600 ek gösterge ve ek göstergelerin düzenlenmesine diyerek geniş bir çerçeve ortaya koyduk’ açıklamasında bulundu.

İkinci Toplantı 16 Mart’ta

Komisyon toplantısı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yalçın, toplantıda teknik konuların üzerinde durulduğunu belirterek, ikinci komisyon toplantısının 16 Mart’ta gerçekleştirileceğini duyurdu.

Geniş Katılım Oldu

Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Cevdet Ceylan, Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürü Yakup Tekin, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Bütçe Genel Müdürü Bahtiyar Sazlık, Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Bilal Şentürk, Memur-Sen Konfederasyonu ve konfederasyona bağlı 11 sendikanın temsilcileri de katıldı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle