• Ana Sayfa
  • Haber
  • İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘Fatura’ Göndermesi: ‘Zamanında Böbürlenirdik’

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘Fatura’ Göndermesi: ‘Zamanında Böbürlenirdik’

 İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘Fatura’ Göndermesi: ‘Zamanında Böbürlenirdik’
Okunuyor İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘Fatura’ Göndermesi: ‘Zamanında Böbürlenirdik’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yüksek elektrik ve doğalgaz faturaları için ‘dünyada da böyle’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan’ın elektrik ve doğalgaz faturalarının yüksek olmasıyla ilgili ‘Dünyada da böyle’ savunmasına tepki gösterdi. 

Sosyal medya hesabından isim vermeden Erdoğan’ın sözlerini eleştiren İmamoğlu, ‘Zamanında bazı şeyler dünyanın aksine bizi ‘TEĞET’ geçerken böbürlendik. TEĞET geçmeme sebeplerini hepimiz sorgulamalıyız’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada enerji fiyatlarındaki artışın Türkiye’ye mahsus olmadığını söyledi ve Türkiye’nin en uygun fiyatlardan hizmet veren ülkelerden olduğunu savundu. 

Erdoğan, ‘Son dönemde enerji fiyatları tüm dünyada yükselmiştir, hem de oldukça yükselmiştir. Bu sadece bize mahsus bir durum değildir. Küresel düzeyde doğal gaz fiyatları 10 kat, kömür fiyatları 5 kat, petrol fiyatları 3 kat artmıştır. Enerji fiyatları tüm dünyada yükselmiştir, bu sadece bize ait bir durum değil. Türkiye, Avrupa’da en uygun fiyatla elektrik veren üçüncü ülkedir’ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle