• Ana Sayfa
  • Haber
  • 16 Şubat Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı! Bugün Koronavirüs Tablosu Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

16 Şubat Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı! Bugün Koronavirüs Tablosu Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

 16 Şubat Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı! Bugün Koronavirüs Tablosu Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?
Okunuyor 16 Şubat Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı! Bugün Koronavirüs Tablosu Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Şubat ayının ilerleyen günlerinde güncel koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artış vatandaşların dikkatini çekiyor. Omicron varyantının ülkemizde de görülmesi ile hastanelerde yoğunluk yaşandığı ifade ediliyor.  Aynı zamanda 10 Şubat itibariyle aşılama çalışmalarında dördüncü doza geçildiği belirtildi. Peki 16 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı mı? 16 Şubat koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Koronavirüs vefat sayısı kaç? İşte güncel koronavirüs tablosuna dair tüm detaylar…

Türkiye’de günlük koronavirüs verileri her gün Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarla paylaşılıyor. Birçok kişi 16 Şubat koronavirüs tablosuna dair detayları ve koronavirüs güncel durumunu takip ediyor.  İşte 16 Şubat güncel vefat ve vaka sayısına dair son bilgiler…

16 Şubat Koronavirüs Tablosu Açıklandı! Bugün Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam güncel koronavirüs vaka sayısını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıyor. Vatandaşlar her gün vaka sayılarını kontrol ediyor. 16 Şubat koronavirüs tablosuna aşağıdan erişebilirsiniz.

16 Şubat Çarşamba Güncel Koronavirüs Vaka Tablosu

Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabında yayınladığı 16 Şubat koronavirüs verilerine göre bugün 463.241 kişi test yaptırdı, 94.176 kişi Covid-19’a yakalandı, 271 kişi hayatını kaybetti ve 104.409 kişi iyileşti. Bakan Koca, paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Vaka sayımız dünküyle yaklaşık aynı, vefat sayımızda önemli bir düşüş var. Omicron döneminden itibaren salgının özellikle yaşlılarda ve kronik hastalarda ölüme yol açtığını biliyoruz. Vefat sayısını azaltmamız ek bir hastalıkla mücadele gücü olmayan bu grubun korunmasına bağlı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle