• Ana Sayfa
  • Haber
  • Otomobilini 11 Bin Liraya Sattı: 4 Yıllık Davada 605 Bin Liralık Borç Ödedi

Otomobilini 11 Bin Liraya Sattı: 4 Yıllık Davada 605 Bin Liralık Borç Ödedi

 Otomobilini 11 Bin Liraya Sattı: 4 Yıllık Davada 605 Bin Liralık Borç Ödedi
Okunuyor Otomobilini 11 Bin Liraya Sattı: 4 Yıllık Davada 605 Bin Liralık Borç Ödedi

Adana’da yaşayan 77 yaşındaki Mehmet Reşat Efeoğlu’na 11 yıl önce 11 bin liraya sattığı otomobili üzerinden 605 bin lira borç geldi. Talihsiz vatandaş, sigorta şirketinin açtığı dava ile 4 yıldır uğraşıyor.

77 yaşındaki emekli Mehmet Reşat Efeoğlu, 6 Nisan 2011 tarihinde otomobilini 11 bin lira karşılığında noter aracılığıyla D.N.A.’ya (37) sattı.

Satıştan hemen sonra Efeoğlu, sigorta firmasına giderek zorunlu trafik poliçesini iptal ettirip kalan parasının iadesini aldı.

Ancak 2018 yılının Temmuz ayında Mehmet Reşat Efeoğlu’na Adana 4.İcra Dairesi’nden özel bir sigorta şirketinin alacaklısı olduğu ‘İlamsız Takiplerde Ödeme Emri’ başlıklı 266 bin 458 lira borç gönderildi. Borç karşısında şok alan Efeoğlu, borcu araştırmaya başladığında ise ikinci şoku yaşadı.

Zİncirleme kazaya karışmış

Efeoğlu, D.N.A.’ya sattığı otomobilin 9 Nisan 2011’de merkez Çukurova ilçesine bağlı Çatalan Batı Köprüsü üzerinde zincirleme trafik kazasına karıştığını, kazada araçta bulunan Kübra K.’nın da sakat kaldığını öğrendi.

Borcun da D.N.A.’nın alkollü olması nedeniyle Karayolları Trafik Kanunu 95. madde ve trafik sigortası genel şartları 4-B maddesi uyarında gönderildiğini tespit etti.

‘Mantıken kabul edilecek değil’

‘Bunun hesabını kimden alacağım’

Şirketin davadan vazgeçmesini isteyen Efeoğlu, ‘Mahkeme 4 yıldır devam ediyor. Ben bu olaylardan dolayı hastalığa kaldım. Bunun hesabını kimden alacağım. Benim mal varlığımın tamamını da versem bunu karşılayacak imkanım yok. 11 bin liraya 11 sene önce sattığım otomobilden dolayı bu kadar büyük bir rakam ödememi istiyorlar’ diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle