Meteoroloji’den Buzlanma ve Don Uyarısı: Çığ Düşebilir!

 Meteoroloji’den Buzlanma ve Don Uyarısı: Çığ Düşebilir!
Okunuyor Meteoroloji’den Buzlanma ve Don Uyarısı: Çığ Düşebilir!

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama doğrultusunda bazı illerde don ve buzlanma riski aynı zamanda çığ tehlikesi bulunmakta. Soğuk havalar sürmeye devam ederken, ülke genelinde kar yağışı etkisini azalttı. Yapılan son değerlendirmelere göre Bayburt ve çevre illerde yaşanabilecek olumsuz şartlar dolayısıyla vatandaşlara uyarlarda bulunuldu. İşte detaylar…

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan son hava durumu tahmini raporuna göre, yarın Bayburt ve çevre illerde don ve buzlanma aynı zamanda çığ tehlikesi bulunuyor. Meteoroloji uzmanları vatandaşları önlem almaları ve dikkatli olmaları konusunda uyardı. İşte detaylar…

Meteoroloji’den Hava Durumu Raporu Açıklaması

Bayburt ve çevre illerde soğuk hava etkisini sürdürürken, Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği, gündüz saatlerinde yüksek ve dik eğimli yamaçlarda çığ tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede, rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Meteoroloji’den Çığ Uyarısı

Yüksek kar örtüsü bulunan eğimli dik yamaçlarda çığ riski bulunduğundan, yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Meteoroloji’den Buzlanma ve Don Uyarısı

Bölgede gün boyunca buzlanma ve don olayının etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma, don, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Öte yandan meteoroloji ekipleri çığ oluşumu sırasında ve sonrasında alınabilecek tedbirleri paylaşarak vatandaşları bilgilendirdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle