• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Yüzüklerin Efendisi Animesi ‘The War of the Rohirrim’in Vizyon Tarihi ve Konusu Belli Oldu

Yüzüklerin Efendisi Animesi ‘The War of the Rohirrim’in Vizyon Tarihi ve Konusu Belli Oldu

 Yüzüklerin Efendisi Animesi ‘The War of the Rohirrim’in Vizyon Tarihi ve Konusu Belli Oldu
Okunuyor Yüzüklerin Efendisi Animesi ‘The War of the Rohirrim’in Vizyon Tarihi ve Konusu Belli Oldu

Orijinal üçlemeyle aynı evrende geçecek olan anime filmi Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı’nın (The War of the Rohirrim) vizyon tarihi sonunda belli oldu.

Yüzüklerin Efendisi anime filminin vizyon tarihini, konusunu ve daha birçok detayı merak ediyorsanız sizi içeriğimize alalım!

Dile kolay, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin vizyona girmesinin ardından tam tamına 21 yıl geçmiş…

Aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen hala büyük bir izleyici kitlesine sahip olan filmin hayranlarına Amazon’dan Yüzüklerin Efendisi dizisinin geleceğinin müjdesi verilmişti.

Vee bir müjde daha geldi! Variety’nin haberine göre, Warner Bros. Pictures himayesinde olan Yüzüklerin Efendisi animesi geliyor!

Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı (The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim), 12 Nisan 2024 tarihinde gösterime girecek.

New Line Cinema ve Warner Bros. Animation ortaklığıyla geliştirilen anime filminin yönetmen koltuğunda Kenji Kamiyama oturuyor.

Japon asıllı anime yönetmeni Kenji Kamiyama; Blade Runner: Black Lotus ve Ghost in the Shell: Stand Alone Complex gibi dünyaca ünlü anime projeleriyle tanınıyor.

Filmin senaryosu ise Netflix’in Emmy ödüllü ‘The Dark Crystal: Age of Resistance’ dizisinin yaratıcıları Jeffrey Addiss ve Will Matthews’in kaleminden çıktı.

Öte yandan Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinin yapımcısı Peter Jackson ve Fran Walsh’in senaryo yazarlığını yürüttüğü Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü ile en iyi uyarlama senaryo Oscar’ını kazanan Philippa Boyens,

Yüzüklerin Efendisi anime filminin yürütücü yapımcılığını üstlenirken; orijinal üçlemeden tanıdığımız başka isimler de projede görev alıyor.

“Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı”nın konusu ne olacak?

Film, izleyicileri LOTR evreninden 250 yıl öncesine götürecek. Ek olarak orijinal üçlemenin destansı savaşının merkezindeki Miğfer Dibi’nin perde arkasına odaklanacak. Ayrıca “The Two Towers – İki Kule” özelinde orijinal üçlemeyle bağlantılı bir hikayesi olacak.

Sabırsızlıkla bekliyoruz! ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle