• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Gerçek Bir Mücadele Hikayesini Konu Alan ‘Rabiye Kurnaz George W. Bush’a Karşı’ Berlin Film Festivali’nde!

Gerçek Bir Mücadele Hikayesini Konu Alan ‘Rabiye Kurnaz George W. Bush’a Karşı’ Berlin Film Festivali’nde!

 Gerçek Bir Mücadele Hikayesini Konu Alan ‘Rabiye Kurnaz George W. Bush’a Karşı’ Berlin Film Festivali’nde!
Okunuyor Gerçek Bir Mücadele Hikayesini Konu Alan ‘Rabiye Kurnaz George W. Bush’a Karşı’ Berlin Film Festivali’nde!

Türk ev kadını Rabiye Kurnaz’ın oğlu Murat’ın Guantanamo Hapishanesinden serbest bırakılması için yaptığı gerçek mücadeleyi anlatan film, Berlin Film Festivali kapsamında gösterime çıktı. İşte detaylar…

Berlin’de düzenlenen 72. Uluslararası Berlin Film Festivali’nin yarışma bölümünde yer alan Rabiye Kurnaz George Bush’a Karşı filminin tanıtımı gerçekleşti.

Gerçek bir hikayeden alınan film, Türk bir ev hanımı olan Rabiye Kurnaz’ın oğlu Murat Kurnaz’ın Guantanamo Hapishanesinden serbest bırakılması için yaptığı mücadeleyi anlatıyor.

Filmin yönetmenliğini Andreas Dresen üstlenirken, oyuncu kadrosunda Meltem Kaptan ve Alexander Scheer ve aynı zamanda senarist olan Laila Stieler yer alıyor.

Murat Kurnaz ile birebir görüşen yönetmen Andreas Dresen, aynı zamanda Kurnaz’ın yaşadıklarının anlatıldığı kitabı okur okumaz çok etkilendiğini de ekledi.

Haksızca 5 yıl boyunca hapishanede tutulan Murat Kurnaz’ın serbest bırakılması için uzun bir yolculuğa çıkan anne Rabiye Kurnaz’ın hikayesinin anlatıldığı film, şu an Berlin Film Festivali kapsamında yarışıyor.

Filmde Rabiye Kurnaz karakterini canlandıran Meltem Kaptan, mücadeleci anneyi yakından tanıdığını yaptığı bir röportaj esnasında belirtti.

Berlinale’de yarışma bölümünde gösterilen “Rabiye Kurnaz George W. Bush’a karşı” filminin dünya prömiyeri geçtiğimiz akşam Berlinale Palast’ta yapıldı.

Bakalım festivalden ödülle dönecek mi?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle