• Ana Sayfa
 • Sinema
 • Better Call Saul Sevenlerin Müptelası Olacağı İzleyeni Ekrana Kilitleyen Diziler

Better Call Saul Sevenlerin Müptelası Olacağı İzleyeni Ekrana Kilitleyen Diziler

 Better Call Saul Sevenlerin Müptelası Olacağı İzleyeni Ekrana Kilitleyen Diziler
Okunuyor Better Call Saul Sevenlerin Müptelası Olacağı İzleyeni Ekrana Kilitleyen Diziler

Breaking Bad dizisinin öncesini konu alan yabancı dizi Better Call Saul, yeni sezonuyla yakında Netflix’te sevenleriyle buluşacak. Hazır lafı açılmışken biz de Better Call Saul dizisini sevenlerin müptelası olacağı dizilere yer veren bir liste hazırladık. Sizi Prison Break, Mr. Robot, The Sopranos gibi dizilerden oluşan içeriğimizle baş başa bırakıyoruz;

Better Call Saul’un 6. sezonu çok yakında takipçileriyle buluşacak.

Biz de fırsat bu fırsat dedik ve Better Call Saul’u sevenleri ekrana kilitleyecek dizilerden bir liste hazırladık.

Bakalım neler varmış?

12. The Last Man On Earth (2015-2018)

 • IMDb: 7.3

Özet: Richard Matheson’ın 1954’te yayımlanan ‘I Am Legend’ adlı romanından uyarlanan dizi, ölümcül bir virüsün insan ırkının sonunu getirdiği bir dünyada tek başına kalan bir adamı odağına alıyor. Phil Miller, salgından bir yıl sonra Amerika’nın tüm eyaletlerini dolaşıp kimseyi bulamayınca depresyona girer. Tam intihar edeceği sırada Carol Pilbasian adlı kadın çıkagelir. İkili bundan sonra birlikte hareket edecektir.  

Oyuncular: Will Forte, January Jones, Cleopatra Coleman

Yaratıcı: Will Forte

11. Prison Break (2005-2017)

 • IMDb: 8.3

Özet: Michael Scofield, başkanın kardeşini öldürmekle suçlanıp idam cezasına çarptırılan abisi Lincoln Burrows’u kurtarmak için zekice bir plan yapar. Fakat bu o kadar da kolay değildir…

Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco

Yaratıcı: Paul T. Scheuring

10. Suits (2011-2019)

 • IMDb: 8.4

Özet: Benzersiz bir fotografik hafızaya sahip, oldukça zeki bir adam olan Mike Ross’un hayatı, hukuk fakültesinden atılmasıyla inişe geçer. Ne var ki başarılı olduğu kadar küstahlığıyla da dikkat çeken avukat Harvey Specter ile karşılaşmasıyla yaşamı da tümüyle değişir.

Oyuncular: Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Meghan Markle

Yaratıcı: Aaron Korsh

9. Narcos: Mexico (2018-2021)

 • IMDb: 8.4

Özet: 1980’lerde Meksika’dayız. Guadalajara kartelinin benzerini inşa etmek için işe koyulan Félix Gallardo, hızlıca imparatorluğunu güçlendirir. Görev gereği Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena, bu uyuşturucu baronu hakkında bilgi toplamaya başlayınca uzun yıllar sürecek bir savaşın ilk fitili ateşlenmiş olur. 

Oyuncular: Scoot McNairy, José María Yazpik, Alejandro Edda

Yaratıcılar: Carlo Bernard,Chris Brancato, Doug Miro

8. Silicon Valley (2014-2019)

 • IMDb: 8.5

Özet: 1980’lerin sonunda geçen ve sıfırdan zirveye çıkmanın hikâyesini anlatan dizi, Silikon Vadisi’nde bilgisayar programcısı olarak çalışan Richard Hendricks ve beş arkadaşının, Pied Piper adlı şirketi kurma süreçleri ve sonrasında yaşadıklarını takip ediyor. 

Oyuncular: Thomas Middleditch, T.J. Miller, Josh Brener

Yaratıcılar: John Altschuler, Mike Judge, Dave Krinsky

7. Mr. Robot (2015-2019)

 • IMDb: 8.5

Özet: Zeki ama son derece dengesiz bir genç olan Elliot ikili bir yaşam sürmektedir. Gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri bilgisayar korsanlığı yapmaktadır. Elliot, gizemli bir hacker grubuna katıldığınca hayatı tamamen değişir.

Oyuncular: Rami Malek, Christian Slater, Carly Chaikin

Yaratıcı: Sam Esmail

6. Boardwalk Empire (2010-2014)

 • IMDb: 8.5

Özet: Nelson Johnson’ın ‘Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City’ adlı romanından uyarlanan dizi, 1920’lerde ABD’de yaşanan İçki Yasağı Yasası’nın yarattığı kaostan nasiplenen bir grup gangsterle politikacıların karmaşık ilişkisini anlatıyor.  

Oyuncular: Steve Buscemi, Kelly Macdonald, Michael Shannon

Yaratıcı: Terence Winter

5. House of Cards (2013-2018)

 • IMDb: 8.7

Özet: Demokratik Partili kongre üyesi Francis Underwood, başkanlık için güçlü bir adaydır. Ancak Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Başkanlığı pozisyonuna başka bir isim getirilmiştir. Dizi, Underwood’un bundan sonrasında yaptığı politik hamleleri anlatıyor.

Oyuncular: Kevin Spacey, Michel Gill, Robin Wright

Yaratıcı: Beau Willimon

4. Peaky Blinders (2013-2022)

 • IMDb: 8.8

Özet: Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra İngiltere’de suç kol gezmektedir. Soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders da polislere rüşvet vererek rahatça işlerini yürütmektedir. Ta ki dümeni tersine döndürecek bir müfettiş şehre gelene kadar…

Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory

Yaratıcı: Steven Knight

3. Fargo (2014-)

 • IMDb: 8.9

Özet: Lorne Malvo adlı katil, sıradan bir adam olan Lester Nygaard’ın aklına girerek onun eşini öldürmesine neden olur. İkisi bundan sonra birlikte hareket etmeye başlar. İşlenen bir dizi cinayet, polis memurları Molly Solverson ve Gus Grimly’yi iş birliği yapmaya iter. 

Oyuncular: Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman

Yaratıcı: Noah Hawley

2. The Sopranos (1999-2007)

 • IMDb: 9.2

Özet: Amerikan-İtalyan mafya lideri Tony Soprano’nun yaşamını konu alırken Soprano ailesinin diğer fertlerinin yaşamlarından da kesitler sunan dizi  suç, şiddet, aile, adalet ve dostluk gibi kavramlarla besleniyor.

Oyuncular: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco

Yaratıcı: David Chase

1. Breaking Bad (2008-2013)

 • IMDb: 9.4

Özet: Kimya öğretmeni Walter White’ın sıradan bir yaşamı vardır. Bir gün akciğer kanseri olduğunu öğrenir ve ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesi için ne yapabileceğinin derdinde düşer. Uyuşturucu yapmaya karar veren Walter, eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman’la çalışmalara başlar. İkili, kendilerini uyuşturucu ticaretinin en karanlık noktalarında bulacaktır.

Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn

Yaratıcı: Vince Gilligan

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle