• Ana Sayfa
  • Haber
  • 250 TL’lik Ücret Polisi Şüphelendirdi: Direksiyonun Altından Düğme Çıktı

250 TL’lik Ücret Polisi Şüphelendirdi: Direksiyonun Altından Düğme Çıktı

 250 TL’lik Ücret Polisi Şüphelendirdi: Direksiyonun Altından Düğme Çıktı
Okunuyor 250 TL’lik Ücret Polisi Şüphelendirdi: Direksiyonun Altından Düğme Çıktı

Eminönü’nde bir taksici, Aksaray’dan aldığı yolcuyu Eminönü’ne getirirken denetime takıldı. Taksimetrede 250 TL yazması ekipleri şüphelendirdi. Araçta yapılan incelemede taksimetreye ücretine müdahale ettiği düşünülen bir düğme bulundu. Taksi inceleme yapılmak üzere otoparka çekildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Eminönü’nde taksicilere yönelik denetim gerçekleştirdi.

Trafikte taksiler durdurularak gerekli evrak ve belgeleri kontrol edildi. Ekipler ayrıca, sürücülerin seyir halinde cep telefonu kullanımı, emniyet kemeri, araç yolcu kapasitesi ve taksimetreye yönelik kontrollerde yapıldı. Denetimlerde 4 taksiciye emniyet kemeri takmamaktan, 2 taksiciye de taksimetreden dolayı toplamda 3291 TL ceza kesildi.

Aksaray Eminönü 250 TL

Aksaray’dan aldığı turistleri Eminönü’ne getiren taksici denetime takıldı. Denetim yapan ekipler taksimetrede 250 TL yazmasından şüphelenerek araçta inceleme yaptı. Ayrıca ekipler, turistleri telefonda çevirmenle görüştürdü. Yapılan görüşmede turistlerin taksiye 10 dakika önce bindiği anlaşıldı. Ekipler araç üzerinde yaptığı incelemede direksiyon altında taksimetre ücretine müdahale ettiği düşünülen bir düğme buldu. Taksi, inceleme yapılmak üzere emniyet otoparkına çekildi. Taksici Göksel Zevkler ise yolcunun ‘tur attır’ dediğini iddia ederek gezdirdiğini söyledi.

‘Abartılacak bir durum yok’

Taksimetre ve emniyet kemerinden dolayı ceza kesilen taksici Osman Şahin, ‘Emniyet kemeri takamıyorum. Çocukluğumdan beri üzerimde bir stres var. Ondan dolayı takmıyorum. Durak yolcusu 20 TL zaten yabancı değil ki Türk yolcu. Yakın mesafe olduğu için açmadım. 20 TL tutuyor zaten. Abartılacak bir durum yok’ dedi. Bir diğer taksi şoförü de yeni yolcu indirdiği için emniyet kemeri takmayı unuttuğunu söyledi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle