• Ana Sayfa
  • Haber
  • 2022 Merkez Bankası PPK Toplantısı Ne Zaman Yapılacak? Şubat Ayı Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak?

2022 Merkez Bankası PPK Toplantısı Ne Zaman Yapılacak? Şubat Ayı Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak?

 2022 Merkez Bankası PPK Toplantısı Ne Zaman Yapılacak? Şubat Ayı Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak?
Okunuyor 2022 Merkez Bankası PPK Toplantısı Ne Zaman Yapılacak? Şubat Ayı Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın şubat ayında yapacağı Para Politikası Kurulu toplantısının ne zaman yapılacağı araştırılmaya başlandı. Merkez Bankası, son yaptığı ocak ayı toplantısında faiz kararlarını sabit tutmuştu. Dolar kuru ve altın fiyatlarını da ilgilendiren faiz kararının şubat ayında ne olacağı halkın gündem konuları arasında yerini koruyor. Yapılacak Para Politikası Kurulu toplantısının ardından Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararı duyurulacak. Peki, Merkez Bankası Toplantısı ne zaman yapılacak? Şubat ayı Merkez Bankası faiz kararı ne zaman belli olacak?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, her ay toplanarak faiz kararını açıklıyor. Geçtiğimiz yılın son aylarında düşürülen faizler sonrası hem dolar hem de altın tarihteki zirvesini görmüştü. Merkez Bankası’nın, şubat ayında nasıl karar vereceği ise araştırılan konular arasında. Peki, Merkez Bankası Toplantısı ne zaman yapılacak? Şubat ayı Merkez Bankası faiz kararı ne zaman belli olacak?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Kurulu Toplantısı Ne Zaman Yapılacak?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Para Politikası Kurulu toplantısı 17 Şubat 2022 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Şubat Faiz Karar Ne Zaman Açıklanacak?

Faiz kararı da aynı gün saat 14:00’te duyurulacak.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle