• Ana Sayfa
  • Haber
  • THY’den Ukrayna Uçuşlarına Dair Açıklama: Ukrayna Uçuşları Devam Ediyor mu?

THY’den Ukrayna Uçuşlarına Dair Açıklama: Ukrayna Uçuşları Devam Ediyor mu?

 THY’den Ukrayna Uçuşlarına Dair Açıklama: Ukrayna Uçuşları Devam Ediyor mu?
Okunuyor THY’den Ukrayna Uçuşlarına Dair Açıklama: Ukrayna Uçuşları Devam Ediyor mu?

Türk Hava Yolları (THY), Ukrayna’da yaşanan gelişmeler sonucu uçuşlara dair duyulan endişelere açıklık getirdi. Ukrayna bileti almış yolcuların ne yapacakları, uçuşların devam edip etmediği gündeme gelen konular arasında yer aldı. Yetkililer bilet almış yolculara bilet iadesi ve değişikliği hakkı tanındığını açıkladı. Peki Ukrayna uçuşları devam ediyor mu? Ukrayna uçuşları kesildi mi? İşte detaylar…

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim sürüyor. Yaşanan olaylar sonucunda Ukrayna’ya uçak bileti alan vatandaşlar konu hakkındaki güncel gelişmeleri yakından takip ediyor. Türk Hava Yolları (THY) Ukrayna uçuşlarına dair açıklamalarda bulundu. İşte konunun detayları…

THY’den Ukrayna Uçuşlarına Dair Açıklama

Konuyla ilgili olarak THY resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ukrayna’da yaşanan güncel gelişmeler nedeniyle, 13 Şubat 2022 ve öncesinde biletlenmiş olup, 13-28 Şubat 2022 (dâhil) tarihleri arasında Ortaklığımıza ait Ukrayna (Kiev, Odessa, Lviv, Harkiv, Zaporijya ve Herson) varışlı seferlere kayıtlı olan yolcularımız, 28 Şubat 2022 tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla aşağıda yer verilen haklardan faydalanabileceklerdir.

Değişiklik hakları, aynı parkur ve kabinde olmak kaydıyla, uçuşlarını 31 Mart 2022 (dahil) tarihine kadar olan seferlerimize herhangi bir ücret ve ceza bedeli olmaksızın değiştirebileceklerdir, orijinal bilete ait ücret kuralları çerçevesinde parkur değişikliği yapabileceklerdir.

Açıklama şu ifadelerle noktalandı:

Herhangi bir ücret ve ceza bedeli olmaksızın bilet geçerliliğini 31 Mart 2022 (dahil) tarihine kadar uzatarak biletlerini açığa alabileceklerdir. Hiç kullanılmamış biletlerin ücret iadesi yapılacaktır. Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde; biletteki kullanılmayan uçuşların ücret iadesi yapılacaktır.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle