CHP, İstanbul’un Meydanlarında ‘Zam Duvarı’ Açtı

 CHP, İstanbul’un Meydanlarında ‘Zam Duvarı’ Açtı
Okunuyor CHP, İstanbul’un Meydanlarında ‘Zam Duvarı’ Açtı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), son dönemdeki fahiş zamlara dikkat çekmek için İstanbul’daki meydanlara ‘zam duvarları’ açtı. Bazı vatandaşlar duvarlara tepkilerini yazarken bazıları da faturalarını astı. 

CHP İstanbul İl Gençlik Kolları, kentin 39 ilçesinde fahiş zamları protesto etmek için ‘zam duvarı’ eylemi başlattı. 

CHP İstanbul Gençlik Kolları’ndan yapılan açıklamada, “39 ilçemizin meydanlarında; vatandaşımızın özgürce tepkisini paylaşabilmesi için Zam Duvarını açtık. Hepimizi derinden etkileyen bu zamlar geri kaldırılana kadar halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Bir genç, zam duvarına, “Test kitabı alacak paramız yok” diye yazdı. ????

81 ile yayılacak

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, “Yüksek enflasyon ve her geçen gün pahalılaşan hayat şartları yurttaşlarımızı oldukça zorlamaktadır. Bugün itibariyle tüm Türkiye’de gençlik kollarımız sahada olacak ve zamların geri çekilmesi için çeşitli eylemlerde bulunacak. Zam Duvarı’nda halkımız şikayetlerini duvara yazacak, faturalarını duvara asacak ve duvarlarımızı sürekli açık havada sergide bırakacağız. Zam Mektubu’nda ise yaşadıkları sıkıntıları yazarak zamların tek bir imzayla yayımlandığı adrese göndereceğiz.

Bununla beraber gençlik kollarımız, Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun özellikle gençlere dönük vaat broşürlerini de stantlarda dağıtacaklar.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’daki zam duvarlarından kareler ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle