• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Netflix’in Beyin Orgazmı Yaşamak İsteyenleri Tatmin Edecek En İyi Bilim Kurgu ve Fantastik Dizileri

Netflix’in Beyin Orgazmı Yaşamak İsteyenleri Tatmin Edecek En İyi Bilim Kurgu ve Fantastik Dizileri

 Netflix’in Beyin Orgazmı Yaşamak İsteyenleri Tatmin Edecek En İyi Bilim Kurgu ve Fantastik Dizileri
Okunuyor Netflix’in Beyin Orgazmı Yaşamak İsteyenleri Tatmin Edecek En İyi Bilim Kurgu ve Fantastik Dizileri

Sıradan dizilerden sıkıldıysanız doğru yerdesiniz. Sizler için Netflix’in gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu ve fantastik dizilerini bir araya getirdik!

Beyin orgazmı yaşamak istiyorsan seni şöyle dizi önerileri listemize alalım:

18. Alice in Borderland (2020 – )

IMDb: 7.6

Özet: Video oyunlarına takıntılı olan Arisu ve arkadaşları kendilerini tehlikeli bir oyunun içinde bulur. Bu oyun yüzünden hayatlarını riske atan gençler, bir süre sonra bu tehlikeli oyunun gizemi çözmeye başlarlar.

Oyuncular: Kento Yamazaki, Tao Tsuchiya, Nijirô Murakami

17. Titans (2018 – )

IMDb: 7.6

Özet: Garip bir karanlığa sahip olan Dick Grayson ve Rachel Roth, dünyaya cehennemi getirebilecek bir komployla karışırlar. Ateşli Yıldız Ateşi ve Sevimli Canavar Çocuk ile birlikte bir ekip oluşturan grup, bu kötülükle savaşmak için kolları sıvamaya başlar.

Oyuncular: Brenton Thwaites, Anna Diop, Ryan Potter

Yönetmen: Greg Berlanti, Akiva Goldsman

16. Maniac (2018)

IMDb: 7.7

Özet: İki yabancı, herhangi bir komplikasyon veya yan etkisi olmayan ve tüm sorunları kalıcı olarak çözebilecek bir ilaç için gizemli denemelere başlarlar. Ancak işler planlandıkları gibi gitmez.

Oyuncular: Emma Stone, Jonah Hill, Sonoya Mizuno

Yaratıcı: Cary Joji Fukunaga, Patrick Somerville

15. The OA (2016 – 2019)

IMDb: 7.8

Özet: 7 yıllık bir kayboluştan sonra eve dönen Prairie Johnson’ın ani dönüşü mucizevi bir olay değildir. FBI ve ailesi Prairie’nin ortadan kayboluşunun sebeplerini bulmak isterken, o ise kayıp olduğu dönemde olanlar hakkında konuşmak istemez.

Oyuncular: Brit Marling, Jason Isaacs, Scott Wilson

Yaratııcı: Zal Batmanglij

14. Sweet Tooth (2021 – )

IMDb: 7.8

Özet: Kıyamet sonrası bir dünyaya yarı insan ve yarı geyik olarak gelen bir çocuk, mücadelelerle dolu geçecek olan hayatına zor bir başlangıç yapar. 

Oyuncular: Nonso Anozie, Christian Convery, Adeel Akhtar

Yaratıcı: Jim Mickle, Beth Schwartz

13. Altered Carbon (2018 – 2020)

IMDb: 8.0

Özet: Çoook uzak bir geleceğe gidiyoruz, tam 300 yıl sonrasına… Yeni teknolojilerle bambaşka bir hale gelen dünyada, insan bedenleri birbirinin yerine geçebilmektedir. Takeshi Kovacs, yeni dünya düzenine karşı bir ayaklanmada yenilen bir grup seçkin yıldızlararası savaşçı arasında hayatta kalan tek askerdir. İşadamı Laurens Bancroft, ona tekrar yaşama şansı sunana kadar zihni yüzyıllarca hapsedilecektir…

Oyuncular: Chris Conner, Renée Elise Goldsberry, Dichen Lachman

Yaratıcı: Laeta Kalogridis

12. Lucifer (2016 – 2021)

IMDb: 8.1

Özet: Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg’in yarattığı karakterlere dayanan bu seri, cehennemdeki hayatından memnun olmayan melek Lucifer’i konu ediniyor. Emekli olup tahtını terk ettikten sonra lüks gece kulüplerinde kadınlarla dolu bir hayat geçirmeye başlar. Taa ki, sıra dışı bir cinayet işlenen kadar…

Oyuncular: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro

Yönetmen: Tom Kapinos

11. The Witcher (2019 – )

IMDb: 8.2

Özet: Mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Geralt, insanların genellikle canavarlardan daha kötü olduğunu kanıtlamak için bir mücadele verir.

Oyuncular: Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra

Yaratıcı: Lauren Schmidt

10. Final Space (2018 – 2021)

IMDb: 8.2

Özet: Gary adında bir astronot, gizemli uzaylı Mooncake ile tanışır tanışmaz ona hemen bağlanır. Ancak Gary, yeni yardımcısı olan Mooncake’in kullanılmayan kötü güçlerini güvence altına almak için elinden geleni yapacak olan uğursuz Lord Komutanı’nın hedefinde olduğunun henüz farkında değildir.

Oyuncular: Fred Armisen, Tom Kenny, Olan Rogers

Yaratıcı: Olan Rogers

9. Sense8 (2015 – 2018)

IMDb: 8.3

Özet: Dünyanın dört bir yanındaki sekiz yabancı, birbirlerinin düşünceleriyle ve eylemleriyle bağlantı kurma konusundaki ortak yeteneklerini keşfederler. Bu bağlantının tam olarak ne olduğunu ve nedenini bulmak için ise maceralarla dolu bir deneyime çıkarlar.

Oyuncular: Bae Doona, Jamie Clayton, Tina Desai

Yaratıcı: J. Michael Straczynski

8. Orphan Black (2013 – 2017)

IMDb: 8.3

Özet: Sarah, kendisini ve üvey kardeşi Felix’in geçmişi sorunlarla ve mücadelelerle geçmiştir. Hayatında hep kötü kararlar alan Sarah, kendisine çok benzeyen bir kadın olan Beth’in intiharına tanık olduğunda sıra dışı bir gerçeğe ortaklık eder.

Oyuncular: Tatiana Maslany, Dylan Bruce, Jordan Gavaris

Yaratıcı: Kim Coghill

7. Outlander (2014 – )

IMDb: 8.4

Özet: İkinci Dünya Savaşı’nda İngiliz Ordusu hemşiresi olarak görev yaptıktan sonra sakin bir hayat yaşamaya başlayan Claire, birdenbire özgürlüğünün ve hayatının tehdit altında olduğu gizemli bir dünyaya taşınır. 

Oyuncular: Caitriona Balfe, Sam Heughan, Duncan Lacroix

Yönetmen: Ronald D. Moore

6. Love Death & Robots (2019 – )

IMDb: 8.4

Özet: Bilim kurgu, fantezi, korku ve komedi gibi çeşitli türleri kapsayan Love Death & Robots’da kıyamet sonrası bir şehirdeki robotların yaşantısından hikayeler konu ediniliyor. 

Oyuncular: Scott Whyte, Nolan North, Steven Pacey

Yaratıcı: Tim Miller

5. Stranger Things (2017 – )

IMDb: 8.7

Özet: Hawkins’te bir çocuğun kaybolması, küçük kasabada yaşanacak olan garip paranormal olayların sadece bir başlangıcıdır…

Oyuncular: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder

Yaratıcı: Matt Duffer, Ross Duffer

4. Dark (2017 – 2020)

IMDb: 8.8

Özet: Küçük bir Alman kasabasında iki çocuk kaybolduğunda, çocuklarını arayan dört ailenin günahkar geçmişi ortaya birtakım sorunlar çıkaracaktır. Çifte yaşamlar, paramparça gerçekler, zaman kavramının akıl almaz değişimi ve dahası… 

Oyuncular: Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Lisa Vicari

Yönetmen: Baran bo Odar, Jantje Friese

3. Black Mirror (2011 – 2019)

IMDb: 8.8

Özet: Her bölümde farklı hikayelerin işlendiği ve farklı karakterlerin yer aldığı bu dizide, içinde bulunduğumuz tekno-paranoya hiciv dolu mesajlar var. Bryce Dallas Howard, Alice Eve, Gugu Mbatha-Raw, Tom Cullen ve Jerome Flynn gibi yıldızların da dahil olduğu diziye mutlaka bir göz atın deriz. 

Oyuncular: Daniel Lapaine, Hannah John-Kamen, Michaela Coel

Yaratıcı: Charlie Brooker

2. Arcane (2021 – )

IMDb: 9.1

Özet: Ütopik Piltover’da ve Zaun’un ezilen yeraltında geçen hikaye, iki ikonik şampiyonun kökenini ve onları parçalayacak olan güce odaklanıyor.

Oyuncular: Hailee Steinfeld, Kevin Alejandro, Jason Spisak

1. Rick ve Morty (2013 – )

IMDb: 9.2

Özet: Yaklaşık 20 yıldır kayıp olan Rick Sanchez, bir anda kızı Beth’in kapısına dayanır ve onlara yerleşir. Beth, Rick’i evinde ağırlasa da kocası Jerry, bu durumdan pek memnun değildir. Çılgın bir bilim insanı olan Rick, evin garajını kişisel laboratuvarı olarak kullanıp değişik deneyler yapar.

Oyuncular: Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer

Yaratıcılar: Dan Harmon, Justin Roiland

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle