• Ana Sayfa
  • Haber
  • Erdoğan: ‘Elektrik ve Doğalgazda Muhalefetin Yaygara Kopardığı Gibi Bir Durum Yok’

Erdoğan: ‘Elektrik ve Doğalgazda Muhalefetin Yaygara Kopardığı Gibi Bir Durum Yok’

 Erdoğan: ‘Elektrik ve Doğalgazda Muhalefetin Yaygara Kopardığı Gibi Bir Durum Yok’
Okunuyor Erdoğan: ‘Elektrik ve Doğalgazda Muhalefetin Yaygara Kopardığı Gibi Bir Durum Yok’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs testi negatife döndükten sonra ilk kez kamera karşısına geçti. Erdoğan, ‘5 doz aşı yaptırdım, aşının faydası oldu, süreci rahat atlattım’ dedi. Muhalefetin elektrik ve doğalgaz zamlarına ilişkin tepkisine yanıt veren Erdoğan, ‘Muhalefetin anlattığı, yaygara kopardığı gibi durum söz konusu değil’ dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Camii’ndeki cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs testi negatife döndükten sonra ilk kez kamera karşısına geçti. Beş doz aşı yaptırdığını belirten Erdoğan, hastalığı çok rahat atlattığını aktardı. 

Pazartesi Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret edeceğini belirten Erdoğan, ‘Bu süreç içerisinde de ne kırgınlık ne yorgunluk ne bitkinlik olmadığı gibi evde de çalışmalarımı, uluslararası, ulusal, hepsini yürüttüm. İstanbul’da Ankara’yla sürekli irtibatı sürdürdük’ dedi. 

Emine Erdoğan’ın sağlık durumuna ilişkin de bilgi veren Erdoğan, ‘Henüz eşim atlatamadı. Şu anda da bütün tedbirlere devam ediyor. İnanıyorum ki pazartesi gününe kadar inşallah atlatır’ ifadelerini kullandı.

Muhalefete fatura tepkisi

Muhalefetin fahiş doğalgaz ve elektrik zamlarına ilişkin tepkisini ‘spekülatif’ bulduğunu söyleyen Erdoğan, ‘Muhalefetin anlattığı, yaygara kopardığı gibi durum söz konusu değil. Erdoğan, şunları söyledi:

‘Muhalefetin spekülatif, elektrik ve doğalgaz konusundaki gayretlerini de boşa çıkarmak gerekiyor. Muhalefetin yaygarasını kopardığı gibi bir durum söz konusu değil. Batıda şu anda elektrik fiyatları doğalgaz fiyatları nerelerde bizde ise biz vatandaşımızı rahatlatabilmek için elimizden gelen her türlü indirimi uyguladık ve uygulamaya devam ediyoruz. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyeceğiz.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle