• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

11 Şubat Cuma günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Ünlü yazar Haydar Dümen hayatını kaybetti. Uzun yıllar yazarlık yapan Haydar Dümen koronavirüs nedeniyle vefat etti.

2. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs testi negatife döndükten sonra ilk kez kamera karşısına geçti.Muhalefetin elektrik ve doğalgaz zamlarına ilişkin tepkisine yanıt veren Erdoğan, “Muhalefetin anlattığı, yaygara kopardığı gibi durum söz konusu değil” dedi.

3. Gelen zamlardan tatlıcılar da nasibini alırken, sosyal medyada yer alan’ boş baklava’ fotoğrafı gündem yarattı.

4. Boşanma sürecinde kocanın, bakkal çırağıyla birlikte eşine gönderdiği soğuk su, başına iş açtı. Bu davranışı ‘Gururu rencide edici’ olarak niteleyen mahkeme, kocayı kusurlu bularak tazminata hükmetti.

5. Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te vahşice katledilen Çağ Üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Özgecan Aslan, ölümünün yedinci yıl dönümünde de unutulmadı. Aslan için pek çok ünlü isim paylaşımda bulundu.

6. Daha önce “Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır” diyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Londra’da yatırımcılarla gerçekleştirdiği toplantının iyi geçtiğini yine benzer sözlerle açıkladı: “Yatırımcının gözlerinden anlıyorsunuz. Gözler gerçekten önemli.”

7. Türkiye’nin ünlü ailesi cinsel istismar skandalıyla sarsıldı. İnan Kıraç’ın ağabeyi Can Kıraç’ın 17 yaşındaki torunu, yılbaşı gecesi Çeşme’de bir villada düzenlenen partide 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarla suçlanıyor.

8. Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, kendisine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan 14 yaşındaki çocuk hakkındaki şikayetini geri çektiğini aktardı.

9. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Hayvanları Koruma Kanunu’nda yaptığı değişikliğin 14 Ocak’ta yürürlüğe girmesiyle yasaklı ırk köpekler, hayatlarının sonuna kadar barınaklara mahkum edildi.

10. Ankara’da otomobilin çarptığı 22 yaşındaki motokurye Ahmet Rüştü Bayar hayatını kaybetti.

11. İzmir’de görevli ağır ceza mahkemesi üyesi Hacım Çiftçi’nin eşine karşı şiddet uyguladığı iddia edildi. Çiftçi ise hakkında verilen uzaklaştırma ve silahını teslim etme kararına uymadı.

12. Fransa Cumhurbaşkanına yakın kaynaklar, Macron’un Rusya tarafından uygulanacak PCR testini yaptırmayı kabul etmediğini belirtirken, “Cumhurbaşkanının DNA’sına el koymalarını kabul edemedik” ifadelerini kullandı.

13. AK Parti, MHP ve BBP, gazeteci Ayşenur Arslan’ın Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) ile ilgili ifadelerine yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.

14. Danimarka Ulusal Sağlık Kurumu, Kovid-19’a yönelik tüm aşılama programının ilkbaharda sonlandırılacağını duyurdu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle