• Ana Sayfa
  • Haber
  • Boş Baklavanın Ardından Şimdi de Boş Tost: Ketçap ve Biberli Tost 2 Liraya Satılıyor

Boş Baklavanın Ardından Şimdi de Boş Tost: Ketçap ve Biberli Tost 2 Liraya Satılıyor

 Boş Baklavanın Ardından Şimdi de Boş Tost: Ketçap ve Biberli Tost 2 Liraya Satılıyor
Okunuyor Boş Baklavanın Ardından Şimdi de Boş Tost: Ketçap ve Biberli Tost 2 Liraya Satılıyor

Gaziantepli bir tostçu, ekmeğin arasına ketçap ve biber koyarak yaptığı ‘Boş Tostu” 2 TL’den satınca sosyal medyada gündem oldu.

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre Gaziantep’in yanı sıra, Ankara ve İstanbul’da şubesi bulunan, atom, çikolatalı kavurmalı, muzlu, karışık, kaşarlı, gibi birçok çeşit tost yaparak sosyal medya hesaplarından paylaştığı için ‘Tostçu Erol’ adıyla fenomen olan tostçu Mehmet Erol Sorgulu, bu kez de yarım ekmek arasına ketçap ve biber koyarak 2 TL’den satmaya başladı.

‘1 dilim kaşar ve 1 dilim sucuk maliyeti 2 TL. Esnaf bu maliyetle nasıl iş yapacak?’

Bir süre önce sosyal medya hesabından, “Sadece 1 dilim, evet yanlış duymadınız 1 dilim kaşar ve 1 dilim sucuk maliyeti 2 TL. Esnaf bu maliyetle nasıl iş yapacak. Allah sonumuzu hayır etsin” paylaşımı yapan tostçu Erol boş tost ile ilgili ise şunları söyledi:

‘Bu tostu ben, çırak olarak tostçuluğa başladığım 2000 yılında o zamanın parası 100 kuruşa satıyordum. Kötü bir tost da değil aslında. Şu an 20 TL’den başlayıp, 50 TL’ye kadar giden bir fiyat arasında tost satışı yapıyoruz.

Aradan geçen 22 yılda boş tostun fiyatı da yaklaşık 20 kat artmış. 22 yıl önce bu tosttan çok satardık. Amacımız, hem insanlara nostalji yaşatmak, hem de her şeyin ateş pahası olduğu bir dönemde insanlara değişik bir alternatif sunmak.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle