Şafak Mahmutyazıcıoğlu Cinayetinin Kilit İsmi Tutuklandı

 Şafak Mahmutyazıcıoğlu Cinayetinin Kilit İsmi Tutuklandı
Okunuyor Şafak Mahmutyazıcıoğlu Cinayetinin Kilit İsmi Tutuklandı

Sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetiyle ilgili Bursa’da yakalanan Seccad Yeşil tutuklandı. Diğer şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun 27 Ocak’ta Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı’nda uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin soruşturma kapsamında Bursa’da yakalanan Seccad Yeşil tutuklanırken, diğer bir şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Seccad Yeşil böyle yakalanmıştı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince cinayete ilişkin çalışmalarda bugüne kadar 18 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 8’i, 7 Şubat’ta sevk edildikleri adliyede tutuklanırken, 8 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Önceki gün Bursa’da yakalanan Seccad Yeşil ile Kovid-19 testi pozitif çıktığı için karantinada tutulan şüpheli Mehmet A, işlemleri tamamlandıktan sonra Bakırköy Adliyesine gönderildi.

Savcılık, Seccad Yeşil’in tutuklanmasını, Mehmet A’nın adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakılmasını talep etti.

Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Seccad Yeşil’in tutuklanmasına, Mehmet A’nın ise adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmasına karar verdi.

Ne olmuştu?

Aralarında alacak meselesi bulunan iki grup, 27 Ocak gecesi Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı’ndaki restoranda görüşmek üzere bir araya gelmiş, çıkan tartışmada silahla ateş açılmıştı.

Olay sırasında gruplar arasında aracılık yaptığı öğrenilen avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile şoförü Murat B. silahla vurulmuştu. Ağır yaralanan Mahmutyazıcıoğlu, hayatını kaybetmişti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle