• Ana Sayfa
  • Haber
  • İTO Açıkladı: Ekmeğe Zam Geldi! Ekmek Kaç TL Oldu? 1 Ekmek Ne Kadar? İstanbul Ekmek Fiyatları…

İTO Açıkladı: Ekmeğe Zam Geldi! Ekmek Kaç TL Oldu? 1 Ekmek Ne Kadar? İstanbul Ekmek Fiyatları…

 İTO Açıkladı: Ekmeğe Zam Geldi! Ekmek Kaç TL Oldu? 1 Ekmek Ne Kadar? İstanbul Ekmek Fiyatları…
Okunuyor İTO Açıkladı: Ekmeğe Zam Geldi! Ekmek Kaç TL Oldu? 1 Ekmek Ne Kadar? İstanbul Ekmek Fiyatları…

Halk Ekmek’e zam gelmesi gündemde en çok konuşulan konulardan bir tanesi iken bir zam haberi de İstanbul Ticaret Odası (İTO)’dan geldi. Bugün yapılan meclis toplantısı sonrası ekmeğe %31,7 oranında zam uygulanacağı açıklaması yapıldı. Vatandaşlar güncel ekmek fiyatlarının ne kadar olduğunu araştırmaya başladı. Peki ekmek ne kadar oldu? Ekmek fiyatları ne kadar? 1 ekmek kaç TL? İşte detaylar…

İstanbul’da ekmeğe zam geldi. İstanbul Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamada, ekmeğe %31,7 oranında zam yapıldığı ifade edildi. Yapılan zam ile yeni ekmek fiyatları vatandaşların gündeminde yer alan konular arasına girdi. Daha öncesinde yapılan açıklamalarda un, yağ ve diğer temel ürünlerin fiyatlarındaki zamların ekmeğe de yansıyacağının kaçınılmaz olduğu bildirilmişti. Peki ekmek ne kadar oldu? İşte detaylar…

İstanbul’da Ekmek Ne Kadar Oldu?

İTO 12 No’lu Ekmek Un ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi Başkanı Hasan Demir, “210 gram ekmek 3 liraya çıktı. Bazı ilçelerde 250 gramı 3,5 TL’den satılacak. Ekmeğin kilogram fiyatı 10,87 TL’den 14,28 TL’ye çıkarılmış oldu” ifadelerini kullandı.

Ekmek 4 Lirayı Aşabilir

Fırıncılar, aralık ayında İstanbul Ticaret Odası’na (İTO) ilettikleri zam taleplerinin bugünkü İTO Meclisi’nde kabul edilmesi beklenen haberler arasındaydı. İTO’dan çıkan son zam kararı, 2021 Kasım’da olmuş;  ekmeğin kilogram fiyatı 9,09 TL’den 10,87 TL’ye yükselmişti.

Yeni yılla birlikte özellikle enerji maliyetlerinin işletmeleri çok zorladığından yakınan Hasan Demir, “Elektrik ve doğalgaz faturalarımız iki katına çıktı. Kasım ayında doların 18 TL’ye çıkmasıyla 360 liraya fırlayan un fiyatları 315 liraya geriledi ancak geçen yılın aynı ayına göre yüzde 110 oranında artış var” şeklinde konuşmasını sürdürdü. Ekmeği yakın zamanda 4 liradan satılacağı beklendiği ifade edildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle