• Ana Sayfa
  • Haber
  • HDP’li Paylan’dan Kılıçdaroğlu’na Destek: ‘Biz de Ödemeyeceğiz’

HDP’li Paylan’dan Kılıçdaroğlu’na Destek: ‘Biz de Ödemeyeceğiz’

 HDP’li Paylan’dan Kılıçdaroğlu’na Destek: ‘Biz de Ödemeyeceğiz’
Okunuyor HDP’li Paylan’dan Kılıçdaroğlu’na Destek: ‘Biz de Ödemeyeceğiz’

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘elektrik faturamı ödemeyeceğim’ yönündeki sözlerine desek vererek, “Kesinlikle bu protestoya katılıyoruz ve ödemeyeceğiz” dedi.

Dün akşam bir video yayınlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim’ demişti.

Kılıçdaroğlu’nun bu yöndeki sözlerine HDP’li Garo Paylan’dan destek geldi. TELE1 canlı yayınında konuşan Paylan, Kılıçdaroğlu’na destek vererek, ‘Ben de ödemeyeceğim’ dedi.

Elektrik dağıtım şirketlerinin kamulaştırılması gerektiğini belirten Paylan, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun teklifini değerli buluyoruz. Biz de bu protestoya kesinlikle katılıyoruz. Biz zaten ücretsiz olmasını savunan bir partiyiz. Bir önerimiz de var. Dün bir yasa teklifi sunduk. Tüm bu elektrik dağıtım şirketlerinin kamulaştırılması lazım. Tüm istedikleri kâr. Oysa elektrik bir piyasa odağı olamaz. Elektrik bir ihtiyaçtır. Ve sosyal bir devlet ihtiyaç sınırına kadar ücretsiz olmalı. Bu zamlar geri alınmalıdır” dedi.

Paylan, sunucunun “HDP genelinde böyle bir tavır var mı?” sorusuna ise, “Tabii ki bunu merkez yürüme kurulumuzda görüşmemiz gerekiyor. Bizim için sayın Kılıçdaroğlu’nun önerisi çok kıymetli” şeklinde yanıt verdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle