• Ana Sayfa
  • Haber
  • 4. Doz Aşı Randevusu Nasıl Alınır? Kimler 4. Doz Aşı Olabilir? Aşı Randevusu Nereden Alınır?

4. Doz Aşı Randevusu Nasıl Alınır? Kimler 4. Doz Aşı Olabilir? Aşı Randevusu Nereden Alınır?

 4. Doz Aşı Randevusu Nasıl Alınır? Kimler 4. Doz Aşı Olabilir? Aşı Randevusu Nereden Alınır?
Okunuyor 4. Doz Aşı Randevusu Nasıl Alınır? Kimler 4. Doz Aşı Olabilir? Aşı Randevusu Nereden Alınır?

Sağlık Bakanlığı, vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Koronavirüsle mücadelede en büyük silah olan aşılarda 4. dozların başladığı bildirildi. 3. doz Biontech aşısını olan ve üzerinden 3 ay geçenler, aşı randevusu alabilecek. Vaka sayılarının arttığı ve yeni varyantların yoğunlaştığı son dönemde aşılar büyük önem taşımakta. Peki aşı randevusu nasıl ve nereden alınır? Kimler 4. doz aşı olabilir? İşte detaylar…

Koronavirüsle mücadele kapsamında dünya genelinde kullanılan en büyük silah vatandaşlara ücretsiz sunulan aşı hakkı. Yüklenen antikor ile koronavirüse karşı bağışıklık elde edilmeye ve vaka sayılarının önüne geçilmeye çalışılıyor. Ülkemizde son olarak 3. doz aşı hakkı tanınmıştı. Sağlık Bakanlığı yeni haberi duyurdu. 4. doz aşılar randevulara açıldı. Peki aşı randevusu nasıl alınır. 4. doz aşı randevusu nereden alınır? İşte detaylar…

Kimler 4. Doz Aşı Randevusu Alabilir?

3. doz randevuları kasım ayında başlamıştı. Bugün itibariyle 3. doz aşısı üzerinden 3 ay geçen her vatandaş dördüncü doz aşı randevusunu alabilecek.

4. Doz Aşı Randevusu Nereden ve Nasıl Alınır?

Dördüncü doz Biontech aşısı olmak isteyenlerin, Merkezi Hekim ve Randevu Sistemi (MHRS)’den randevu alması gerekmektedir. 

Aşılama grubunda olan kişiler, 4.aşı için randevusunu; e-Nabız üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) bağlanarak ve ALO182 hattını arayarak aşı randevusu alabilmektedir.

4. Doz Aşı Nasıl Olunur?

e-Nabız uygulaması ya da kısa mesaj yolu ile aşı durumu kontrol edilebilmektedir.  SMS yolu ile öğrenmek isteyenler 2023’e ASI yazıp boşluk bırakıp, kimlik numarasını yazıp tekrar boşluk bırakıp kimlik seri numarasının son 4 hanesini yazıp gönderebilir.

e-Nabız sistemi üzerinden  “Covid-19 aşı durumunu sorgula” sekmesi ile de aşı durumu sorgulanabilir.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle