• Ana Sayfa
  • Haber
  • Zamlar Geri Alınır mı? AKP’li Dağ’dan Elektrik Faturası Açıklaması

Zamlar Geri Alınır mı? AKP’li Dağ’dan Elektrik Faturası Açıklaması

 Zamlar Geri Alınır mı? AKP’li Dağ’dan Elektrik Faturası Açıklaması
Okunuyor Zamlar Geri Alınır mı? AKP’li Dağ’dan Elektrik Faturası Açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ,  ‘Elektrik zammı geri alınır mı?’ sorusuna yanıt verdi. Dağ, ‘Çalışma yürütülüyor. Konu bakanlık ve EPDK’nın önünde’ dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ CNN Türk canlı yayınına katıldı. Dağ, vatandaşların tepkisini çeken fahiş elektrik zamlarıyla ilgili açıklama yaptı. 

Dağ, Kemal Kılıçdaroğlu’nu elektrik faturaları ile ilgili yaptığı açıklamaya dair, ‘CHP lideri hep bir provokasyon peşinde’ ifadelerini kullandı.

Elektrik zammı geri alınır mı?

‘Elektrik zammı geri alınır mı?’ sorusuna AKP’li Dağ, ‘Bu konuda olabilecek, bakanlık ve EPDK’nın önünde. Bir çalışma yürütülüyor, yürütülecek. Kısa vadede yapılacak olan şey bu’ dedi. Dağ, şöyle devam etti:

‘Uzun vadede Türkiye Cumhuriyeti’ni düşünen, yöneten, yönetmeye talip olanların düşünmesi gereken nokta enerjide dışa bağımlığını kaldırmak. Bizim hamlelerimiz var hep karşımıza kim çıkıyor? Nükleer tesisi kurma konusunda önümüzde engel olanlar kim? CHP ve zihniyeti engel oldu. RES, HES yaparken engel oldu. Karadeniz doğal gazına sevinmediler bile. Enerji bağımlılığını azaltmamız lazım.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle