Halil Falyalı’nın Tabutuna Türk Bayrağı Serdiler!

 Halil Falyalı’nın Tabutuna Türk Bayrağı Serdiler!
Okunuyor Halil Falyalı’nın Tabutuna Türk Bayrağı Serdiler!

Adı çok sayıda suçla anılan ve Kıbrıs’ta konvoyuna düzenlenen silahlı saldırıda öldürülen Halil Falyalı, Başbakan Faiz Sucuoğlu ve birçok siyasetçinin katıldığı törenle defnedildi. Falyalı’nın tabutunun üzerine Türk ve KKTC bayrakları örtülmesi dikkat çekti.

Kıbrıs Çatalköy’de konvoyuna düzenlenen silahlı saldırıda öldürülen kumarhabe sahibi Halil Falyalı, bugün Kumyalı’da Kuzey Kıbrıs Başbakanı Faiz Sucuoğlu ve birçok siyasetçinin katıldığı törenle defnedildi.

Yenidüzen gazetesinden Ayşe Güler ve Hüseyin Özbarışcı’nın haberine göre Halil Falyalı’nın cenazesi sabah saatlerinde Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi morgundan alınarak ve Çatalköy’deki evine götürüldü. Basının görüntü almasına izin verilmeyen evindeki kısa törenin ardından Kumyalı’ya götürülen cenaze, öğle namazının ardından Kumyalı Mezarlığı’na defnedildi.

Törene Başbakan da katıldı

Cenaze töreni öncesinde Falyalı’nın korumaları bölgede güvenlikle ilgili keşif yaptı. Mezarlığa giriş ise kapatıldı. Köy girişinde çok sayıda polis görev aldı.

Cenazeye Başbakan Faiz Sucuoğlu, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, UBP Milletvekili Ünal Üstel, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, UBP Milletvekili Nazım Çavuşoğlu, eski UBP milletvekili Aytaç Çaluda, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de katıldı.

Tören sırasında, konvoya düzenlenen saldırıdan kurtulan Özge Taşker Falyalı da eşi Halil Falyalı’nın tabutunun yanında bulundu.

Falyalı’nın tabutunun Türk ve KKTC bayraklarıyla örtülmesi dikkat çekti.

Ne olmuştu?

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in, Kıbrıs’ta uyuşturucudan temin edilen paraya dair trafiğin merkezinde olduğunu iddia ettiği Halil Falyalı ve eşinin bulunduğu konvoya 8 Şubat’ta akşam saatlerinde Çatalköy’deki evinin yakınlarında silahlı saldırı düzenlenmişti.Saldırıda Falyalı ve şoförü hayatını kaybetmişti.

Saldırıyla ilgili Kıbrıs’ta Ömer Tunç adlı şahıs tutuklanmış, İstanbul’da ise 3 kişi gözaltına alınmıştı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle