• Ana Sayfa
  • Haber
  • Berlin’de 17 Yaşındaki Dilan’a Irkçı Saldırı: Hakaret ve Darp Ettiler, Serbest Kaldılar

Berlin’de 17 Yaşındaki Dilan’a Irkçı Saldırı: Hakaret ve Darp Ettiler, Serbest Kaldılar

 Berlin’de 17 Yaşındaki Dilan’a Irkçı Saldırı: Hakaret ve Darp Ettiler, Serbest Kaldılar
Okunuyor Berlin’de 17 Yaşındaki Dilan’a Irkçı Saldırı: Hakaret ve Darp Ettiler, Serbest Kaldılar

Almanya’nın başkenti Berlin’de 17 yaşındaki Dilan Sözeri, tramvayda 6 kişilik grup tarafından ırkçı hakaretlere maruz kalmasının ardından darp edildi. Saldırganlardan 3’ünün gözaltına alındığı ve yapılan kimlik tespitinin ardından serbest bırakıldığı bildirildi.

Almanya’da Türklere yönelik ırkçı saldırılara bir yenisi daha eklendi. Almanya’nın başkenti Berlin’de 17 yaşındaki Dilan Sözeri, tramvayda 3’ü kadın toplam 6 kişilik grup tarafından “pis yabancı” ve “geldiğin yere geri git” şeklindeki ırkçı hakaretlere maruz kalmasının ardından Greifswalder Strasse İstasyonu’nda aynı grup tarafından darp edildi. Sözeri, saldırının ardından hastaneye kaldırılırken, beyin travması geçirdiği ve vücudunda darp izleri bulunduğu bildirildi.

Alman basınında yer alan haberlerde ise, söz konusu ırkçı Saldırı ‘Maske takmayan genç tramvayda saldırıya uğradı’ başlıkları ile çarpıtılarak kamuoyuna servis edildi. Saldırının Irkçılık boyutuna değinilmeyen haberlerin ardından Sözeri, hastaneden bir video çekerek olayın nasıl geliştiğini anlattı, kamuoyu ile paylaştı.

Alman basınında yer alan haberlerin ardından hastanede video yayınladı

3 saldırgan gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı

Olayın duyulmasının ardından Berlin polisi saldırı ile ilgili soruşturma başlattı. Polis tarafından yapılan açıklamada, 17 yaşındaki bir genç kız ile 6 kişilik bir grup arasında tramvayda tartışma yaşandığı ifade edilerek, 6 kişilik grubu maske takmaları gerektiği konusunda uyaran genç kızın ırkçı hakaretlere maruz kaldığı bildirildi.

Genç kızın tramvaydan indikten sonra Greifswalder Strasse İstasyonu’nda saldırıya uğradığı ve darp edildiği aktarılan açıklamada, saldırının bir kısmını cep telefonuyla kaydeden Sözeri’ye ait görüntülerde saldırganlardan birinin tespit edildiği ve saldırganlardan 3’ünün bir barda yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi.

Gözaltına alınan saldırganların kimlik tespitinin ardından serbest bırakıldığı açıklandı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle