• Ana Sayfa
  • Haber
  • 10 Şubat Perşembe: Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu? Gram Altın Kaç TL?

10 Şubat Perşembe: Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu? Gram Altın Kaç TL?

 10 Şubat Perşembe: Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?  Gram Altın Kaç TL?
Okunuyor 10 Şubat Perşembe: Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu? Gram Altın Kaç TL?

Altın fiyatları haftanın dördüncü gününde yatırımcıların gündeminde. Çeyrek altın ve gram altın fiyatları ise vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. En iyi yatırım araçlarından birisi olarak görülen altına olan talep altın fiyatlarını nasıl etkiliyor? Altın fiyatlarındaki son durum ne? İşte detayları…

Düğün yapacaklar ve düğüne katılacak vatandaşlar tarafından altın fiyatları yakından takip ediliyor. Kurdaki hareketlilikler altın fiyatlarının da etkilenmesine sebep oldu. Peki altın yükseliyor mu yoksa düşüyor mu? Gram altın kaç TL oldu?

Gram Altın Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Gram altının fiyatı hesaplanırken dünya çapında ons üzerinden gerçekleşir. Bu doğrultuda 1 ons altın fiyatının değeri/31,1034768 miktar üzerinden ele alınmak suretiyle hesaplama gerçekleştirilir. Bu hesaplama sayesinde 1 gram altın fiyatının dolar cinsi üzerinden fiyatı bulunmuş olur. Bu işlemden sonra çıkan oran piyasada işlem gören dolat ve TL kur oranı üzerinden çarpılarak gram altının hesaplaması bulunur. Buna bağlı olarak dolar ile TL arasındaki değişiklikler üzerinden gram altın hesaplanır.

Gram Altın Kaç TL?

Gram Altın Alış Fiyatı: 800.22

Gram Altın Satış Fiyatı: 800.31

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle