• Ana Sayfa
  • Haber
  • Sedat Peker’in Videolarıyla Hayatımıza Girmişti: Halil Falyalı’ya Düzenlenen Film Gibi Suikastın Detayları

Sedat Peker’in Videolarıyla Hayatımıza Girmişti: Halil Falyalı’ya Düzenlenen Film Gibi Suikastın Detayları

 Sedat Peker’in Videolarıyla Hayatımıza Girmişti: Halil Falyalı’ya Düzenlenen Film Gibi Suikastın Detayları
Okunuyor Sedat Peker’in Videolarıyla Hayatımıza Girmişti: Halil Falyalı’ya Düzenlenen Film Gibi Suikastın Detayları

KKTC’de Sedat Peker’in videolarında adı geçen kumarhane işletmecisi Halil Falyalı, dün gece silahlı saldırıya uğradı. Uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıda vücuduna 7 kurşun isabet eden Falyalı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Falyalı’nın şoförünün de öldüğü saldırıyı gerçekleştirenlerin KKTC’den sürat teknesi ile kaçtıkları belirlendi. Saldırıyla bağlantılı olduğu düşünülen bir kişi ise bu sabah gözaltına alındı.

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker’in çektiği videolarda da adı geçen Halil Falyalı, Girne’deki otelinden Çatalköy’e gittiği sırada uzun namlulu silahlarla saldırıya uğradı.

Otomatik silahlarla gerçekleştirilen saldırıda Falyalı’nın şöförü Murat Demirtaş olay yerinde hayatını kaybederken Halil Falyalı ağır şekilde yaralandı. Vücuduna 7 kurşun isabet eden Halil Falyalı, önce Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne ardından YDÜ Hastanesi’ne sevk edildiği ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Polisten ve hastaneden ilk açıklama

KKTC’de ve Türkiye’de gündeme bomba gibi düşen olay sonrası Polis Basın Subaylığı açıklama yaptı. Açıklamada, ‘8.2.2022 tarihinde, saat 19:00 sıralarında Çatalköy’de 20 Temmuz Caddesi üzerinde, iş adamı Halil Falyalı’nın içinde bulunduğu araca meçhul şahıs/lar tarafından açılan ateş sonucu, aracın şoförü Murat Demirtaş olay yerinde yaşamını yitirirken, olayda ağır yaralanan Halil Falyalı ise ambulans ile kaldırıldığı Yakın Doğu Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürüyor.’ ifadelerine yer verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Müfit C. Yenen ise, ‘KKTC saatine göre 19:45 itibariyle vücudunun pek çok noktasında ateşli silah yaralanması ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne getirilen Halil Falyalı, hastanemizin kardiyoloji, acil tıp, anestezi, kalp ve damar cerrahisi, genel cerrahi ve beyin cerrahisi uzmanlarından oluşan ekibi tarafından gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın hayatını kaybetmiştir’ açıklaması yaptı.

Sürat teknesiyle kaçtıkları iddia edildi

İddialara göre; Falyalı, evinin yakınlarına arazi aracıyla gelen şahıslar tarafından otomatik silahlarla tarandı. Saldırganlar adadan sürat teknesi ile ayrılırken suikast timinin MOBESE kameralarına yakalandığı ifade edildi. Saldırıyla bağlantılı olduğu düşünülen bir kişi ise bu sabah gözaltına alındı.

Olayın ardından suikastın işlendiği bölgeyi inceleyen polis ekipleri Falyalı’nın öldürüldüğü yerde 50’den fazla kovan bulundu. Polis ekiplerinin olay yerindeki incelemeleri sürerken, saldırganları bulmak için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Halil Faydalı kimdir?

Sedat Peker’in yayınladığı videolarda Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ve Mehmet Ağar’la birlikte uyuşturucu ticareti yapmakla suçladığı isimlerden biri Halil Falyalı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti doğumlu. Peker, Falyalı’yı kokain ticareti yapmakla suçladı. Peker, ağın merkezinde yer alan isimlerden birinin de Halil Falyalı olduğunu iddia etti. Yaklaşık 20 yıl önce KKTC’de kumarhane güvenliği olarak işe başlayan Halil Falyalı, Kıbrıs’taki Les Ambassadeurs Hotel & Casino’nun sahibi olarak biliniyor.

Halil ve Hüsnü Falyalı kardeşler, 2019 yılında İngiliz kulübü Fulham’ın satın alacaklarına ilişkin haberler le de gündem olmuştu. Halil Falyalı ve Ali Falyalı’nın, iş insanı Şaban Emre’yi asfalt ihalesine girdiği için tehdit ettikleri iddiasıyla gözaltına alındıkları ancak serbest bırakıldıkları aktarılmıştı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle