• Ana Sayfa
  • Haber
  • Mısırlı Kaleci Penaltı Kurtarınca Sevinmişlerdi… 3 Kişi Bıçakla Yaralandı

Mısırlı Kaleci Penaltı Kurtarınca Sevinmişlerdi… 3 Kişi Bıçakla Yaralandı

 Mısırlı Kaleci Penaltı Kurtarınca Sevinmişlerdi… 3 Kişi Bıçakla Yaralandı
Okunuyor Mısırlı Kaleci Penaltı Kurtarınca Sevinmişlerdi… 3 Kişi Bıçakla Yaralandı

Bahçelievler’de Afrika kupası finaline yükselen milli takımlarının maçını izleyen Mısırlılar gürültü yaptıkları gerekçesiyle bıçaklı saldırıya uğradı. 3 Mısırlı genç bıçaklanırken Ahmad Nasır Khames ‘Mısır’ın kalecisi penaltı kurtarınca bir kez ses çıkardık’ dedi.

Olay Bahçelievler Hürriyet mahallesinde pazartesi günü saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Afrika Uluslar Kupası finali için Mısır ve Senegal karşı karşıya geldi. 5 Mısırlı da kaldıkları evde, maçı izliyordu. Maç sırasında Mısır kalecisi penaltı kurtardı. Mısırlılar buna sevindi. Gürültüden rahatsız olan Türk komşuları İ.B. gençleri uyarmak için oturdukları daireye geldi.

Mısırlı gençlerin iddiasına göre İ.B. kapı açıldığı gibi içeri daldı, elindeki bıçakla gençleri evin içinde kovalamaya başladı.

İ.B. önce bir kişiyi elinden yaraladı. Ardından diğer odaların kapılarına vurarak Mısırlıları odalarından çıkarmaya çalıştı. 5 gençten biri İ.B.’yi iterek kendini dışarı attı.Dışarı kaçan genç olayların sakinleştiğini düşünerek tekrar yukarıya çıktı. Ancak 17 yaşındaki Gehad Mahmoud Ibrahim Abdou’yu, İ..B sırtından bıçakladı. Yousef Mohammed Elsayed de, İ.B. ile konuşmaya çalıştı. İddiaya göre bir başka komşu da olaya karıştı, 21 yaşındaki Yousef’i duvara ittirdi, İ.B. bıçağıyla Yousef Mohammed Elsayed’e doğru hamle yaptı, 21 yaşında tıp öğrencisi olduğu öğrenilen Elsayed’i omzundan yaraladı.

Diğer komşular polise haber verdi.

‘ O diğer adam kimdi bilmiyorum’

Saldırının gerçekleştiği evde yaşayan Ahmed Muhammed Abdülazim, ‘O akşam Mısır ve Senegal’in final maçı vardı. Maçın sonunda karşı komşu geldi. Kapıyı yumruklamaya başladı. Kapıyı açınca içeri daldı yanında bıçağı da vardı. Evdekiler farklı yerlere kaçıştı. Bir arkadaşım odaya saklanmıştı komşu da gidip o kapıyı yumrukladı. Bir arkadaşım adamı itip aşağıya kaçtı. Bu sırada elinden yaralandı. Bir başka arkadaşımı yakaladı ona da saldırdı ama ona zarar veremedi sadece tişörtünü kesti. Yousef Mohammed Elsayed biraz Türkçesi olduğu için komşu ile konuşmaya gitti. Bir başka adam ortaya çıktı, Yousef’i duvara çarptı, komşumuz da Yousef’a bıçağı salladı. O diğer adam kimdi bilmiyorum’ dedi.

‘Mısır’ın kalecisi tutunca sadece bir kez ses çıkardık’

Olaya şahit olan Ahmad Nasır Khames ‘Maç bittikten sonra karşı komşumuz eve geldi kapıyı yumruklamaya başladı. Kapıyı açtığımız gibi kapıyı iterek içeri daldı. Bıçağını çekti, bir arkadaşım elini siper edince elinden yaralandı. Çeşitli yerlere saklandık. Bir arkadaşım adamı itip dışarı kaçtı. Bir kişiyi yakaladı, saldırmaya çalıştı ama sadece tişörtünü kesti.

Bi kaç arkadaşım evden kaçtı. Bir arkadaşım ceketini çıkarırken karşı komşumuz, onu itti arkadan bıçakladı. Büyük bir yara almadı ama yaralandı. Yousuf’un Türkçesi çok iyidir. Adamla konuşmaya çalıştı bir anda ortaya bir kişi daha çıktı. O kişi de Yousef’i duvara ittirdi. Karşı komşu da bundan istifade Yousef’i omzundan bıçakladı. Biz ses yapmadık, yaptıysak bile polisi arayabilirdi. Sadece Senegal bize karşı bir penaltı kullandı, Mısır’ın kalecisi tutunca sadece bir kez ses çıkardık. Zaten karşı komşu da maçın sonunda geldi’ diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle