• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Disney ve Pixar Ortaklığında Yeni Yapım “Işıkyılı” Yeni Fragmanı Geldi!

Disney ve Pixar Ortaklığında Yeni Yapım “Işıkyılı” Yeni Fragmanı Geldi!

 Disney ve Pixar Ortaklığında Yeni Yapım “Işıkyılı” Yeni Fragmanı Geldi!
Okunuyor Disney ve Pixar Ortaklığında Yeni Yapım “Işıkyılı” Yeni Fragmanı Geldi!

‘Oyuncak Hikayesi’ filmi ile akıllara kazınan kahraman Buzz Işıkyılı’nın, kendi hikayesi film oldu. Disney ve Pixar ortaklığındaki ‘Işıkyolu’ filmi 17 Haziran’da sinemalarda olacak!

Bilim kurgu, aksiyon ve macera içerikli bir film olan “Işıkyolu (Lightyear)” için tarih belirlendi. Film 17 Haziran’da vizyona girecek ancak filmin tanıtım bölümü henüz yayınlanmamıştı.

Disney ve Pixar ortak yapımı sinema filmi için fragman yayınlandı. Fragmanda geçen sahneler seyirciyi heyecanlandırmaya yetiyor. Işıkyolu, Pixar’ın yapımcılığını üstlendiği “Oyuncak Hikayesi” uzun metrajlı filminde akıllara kazınan bir kahramanı olan Buzz’u konu ediniyor.

Sevilen kahraman izleyicinin karşısına efsanevi Uzay Koruyucusu olarak çıkacak ve maceraları nefes kesecek. Başrolde olan Buzz karakterinin seslendirmesini ise Marvel Sinematik Evreni’nin Kaptan Amerika’sı Chris Evans yapacak.

Evans bu deneyimini, “Herkes ‘Bir hayalin gerçekleşmesi’ ifadesini çok fazla kullanıyor, ancak hayatım boyunca bu sözü hiç bu kadar içten kullanmamıştım. Beni tanıyan herkes animasyon filmlerine olan sevgimin çok derin olduğunu bilir. ” sözleriyle ifade ediyor.

Ve ekliyor, ‘Pixar ailesinin bir parçası olacağıma ve hikaye anlatış biçimleri kimseye benzemeyen gerçekten muhteşem sanatçılarla çalıştığıma inanamıyorum. Onları çalışırken izlemek sihirden başka bir şey değil. Her gün kendimi çimdikliyorum.’

Filmin yönetmenliğini ise Annie ödüllü yönetmen Angus MacLane yapıyor. Işıkyolu hakkında merak edilenler bununla sınırlı değil. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan afişte Buzz’un yüzü verilmemişti ancak yeni afişte kahramanımızı görebilmek mümkün.

Işıkyılı’nın müziklerini ise The Batman’in ve Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok’ gibi filmlerin müziklerini hazırlayan ödüllü besteci Michael Giacchino hazırlayacak. Giacchino, uzun zamandır Pixar ile çalışıyor. Öte yandan “Yukarı Bak” filmindeki orijinal müzikle Oscar, Altın Küre ve GRAMMY kazanmıştı.

Işıkyılı Dublajlı Fragman

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle