• Ana Sayfa
  • Haber
  • Son Dakika: İki İlde Daha Okullar Tatil Edildi! Toplamda Dört İlde Eğitime Kar Engeli…

Son Dakika: İki İlde Daha Okullar Tatil Edildi! Toplamda Dört İlde Eğitime Kar Engeli…

 Son Dakika: İki İlde Daha Okullar Tatil Edildi! Toplamda Dört İlde Eğitime Kar Engeli…
Okunuyor Son Dakika: İki İlde Daha Okullar Tatil Edildi! Toplamda Dört İlde Eğitime Kar Engeli…

Şubat ayının ikinci haftasında soğuk havalar tüm yurdu etkisi altına aldı. Yurdun bazı kesimlerinde fırtına ve yağmur etkili olurken bazı kesimlerinde ise kar yağışı ve don etkisini gösteriyor. Bugün yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği Çankırı ve Uşak illerine iki il daha eklendi. Peki hangi illerde kar tatili var? İşte sorunun cevabı…

Geçtiğimiz haftalarda Marmara Bölgesi dahil olmak üzere birçok ilde şiddetli kar yağışı hayatı olumsuz etkilemişti. Bazı bölgelerde kar yağışı yerini yağmura bırakırken bazı illerde artarak devam ediyor. Uşak ve Çankırı’nın ardından Çanakkale ve Tunceli’de de okullar tatil edildi. İşte valiliklerin yaptığı açıklamalar…

Çanakkale’de Okullar Tatil Edildi

Çanakkale Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, sağanak ve yüksek kesimlerdeki kar yağışı nedeniyle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek için Biga, Çan ve Lapseki ilçelerinden sonra Çanakkale Merkez de taşımalı eğitim yarın ara verildi. Daha önce taşımalı eğitimin tatil edildiği duyurulan Yenice ilçesinde ise Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm eğitim kurumlarında yarın eğitim ve öğretime ara verildiği açıklandı.

Tunceli’de Okullar Tatil mi?

Tunceli’de sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ile 3 ilçede eğitime verilen ara bir gün daha uzatıldı.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, ‘Sabah saatlerine kadar orta şiddette devam edeceği öngörülen kar yağışının soğuk hava ile birlikte buzlanmaya sebebiyet vereceği değerlendirildiğinden olası risklerin önüne geçmek amacıyla; Tunceli İl Merkezimiz ile Ovacık, Nazımiye ve Pülümür İlçelerimizde eğitim öğretime bir (1) gün süreyle ara verilmiştir. İl Merkezimizde ve belirtilen ilçelerimizde kamuda çalışan hamile ve engelli personellerde idari izinli sayılacaktır’ denildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle