• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Oscar Töreni Ne Zaman Yapılacak, Adaylar Açıkladı mı? Bu Yılın Favori Filmleri ve Oyuncuları Hangileri?

Oscar Töreni Ne Zaman Yapılacak, Adaylar Açıkladı mı? Bu Yılın Favori Filmleri ve Oyuncuları Hangileri?

 Oscar Töreni Ne Zaman Yapılacak, Adaylar Açıkladı mı? Bu Yılın Favori Filmleri ve Oyuncuları Hangileri?
Okunuyor Oscar Töreni Ne Zaman Yapılacak, Adaylar Açıkladı mı? Bu Yılın Favori Filmleri ve Oyuncuları Hangileri?

Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği Oscar töreni gündemde yer alıyor. 94. Akademi Ödülleri’nin aday listesinin açıklanmasına saatler kaldı. Bu yıl Oscar ödülleri için yarışacak filmler ve sinemacılar, bu akşam düzenlenecek olan canlı yayın ile açıklanacak. Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımla toplam 23 kategorideki adaylıkların açıklanacağı törenin oyuncu Tracee Ellis Ross ve Leslie Jordan tarafından sunulacağı açıklanmıştı. Peki Oscar Töreni ne zaman yapılacak, adaylar açıkladı mı? Bu yılın favori filmleri ve oyuncuları hangileri? İşte tüm detaylar…

Adaylıkların açıklanacağı Oscar töreninin sunucuları oyuncu Tracee Ellis Ross ve Leslie Jordan olacak. 27 Mart’ta gerçekleşecek ödül töreninin sunucusu ise henüz belli değil. Oscar Töreni ne zaman yapılacak, adaylar açıkladı mı? Bu yılın favori filmleri ve oyuncuları hangileri?

Oscar Töreni Sunucuları Tracee Ellis Ross ve Leslie Jordan

6 kez Emmy Adayı gösterilen Tracee Ellis Ross; Girlfriends, Black-ish gibi dizilerde rol almıştı. Emmy ödüllü 63 yaşındaki oyuncu Leslie Jordan’ı ise The Help, Call Me Kat, Will & Grace gibi yapımlarda izlemiştik.

Hollywood, bugün açıklanacak Oscar ödülü adaylıklarını bekliyor. Bu yıl En İyi Film kategorisinde önceki yıllardan daha fazla aday olacağı biliniyor BBC, açıklanacak Akademi Ödülü (Oscar) adaylıkları öncesi 2021’in öne çıkan filmlerini, oyuncularını derledi.

The Power of The Dog, Belfast ve West Side Story bu yıl birden fazla Oscar adaylığı olacak filmler arasında görülüyor.

2021 yılı Oscar töreninin izleyici ilgisi açısından beklentileri karşılamaması sebebiyle, organizatörlerin bu yıl gençlerin daha çok ilgisini çekecek, popüler adaylıkları öne çıkarması bekleniyor. Aynı zamanda bu yıl Oscar töreninde uzun zaman sonra bir sunucu olacağı da biliniyor.

Bu Yıl Oscar’a Hangi Favori Filmler Aday Olur?

Oscar’da En İyi Film kategorisinde bu zamana kadar beş ila 10 arası aday film olurken bu yıl kesin bir şekilde 10 filmin aday gösterileceği belirtildi. 10 filmli listenin daha kapsayıcı ve popüler içeriklere yer vermesi bekleniyor.

Steven Spielberg yapımı West Side Story, Sir Kenneth Branagh’ın otobiyografi filmi Belfast ve Paul Thomas Anderson’ın Licorice Pizza’nın en iyi film adayları arasında olması bekleniyor.

Denis Villeneuve’un bilim kurgu efsanesi Dune’un da adaylar arasında yer alabileceği belirtildi.

Netflix’in iklim krizine ve bilim insanlarına dikkati çeken filmi Don’t Look Up’ın da Akademi’nin popüler içeriklere odaklanması nedeniyle aday olabileceği aktarıldı.

Bu Yıl Oscar’a Hangi Favori Oyuncular Aday Olur?

En iyi kadın oyuncu dalında Prenses Diana’yı canlandıran Kristen Stewart’ın kazanma ihtimali düşük olsa da aday olabileceği, aynı zamanda Being The Ricardos’daki rolüyle Nicole Kidman’ın da listede yer alabileceği düşünülüyor. Eski Oscar ödüllü yıldızlar Olivia Colman ve Penelope Cruz’un da The Lost Daughter ve Parallel Mothers’daki rolleriyle aday olması bekleniyor.

Şarkıcılık ve oyunculuğu bir arada götüren Jennifer Hudson (Respect), Lady Gaga (House of Gucci) ve Alana Haim’in (Licorice Pizza) de sürpriz adaylıklar getirebileceği belirtiliyor.

En iyi erkek oyuncuda ise King Richard’la Will Smith, Tick Tick…Boom ile Andrew Garfield ve The Power of the Dog ile Benedict Cumberbatch öne çıkıyor.

Toplam 23 Kategorideki Adaylar Açıklanacak!

Ross ve Jordan, Oscar’ın internet sitesinde ve Film Akademisi’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacak olan canlı yayında En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Animasyon, En İyi Belgesel, Yabancı Dilde En İyi Film, En İyi Sinematografi, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Film Kurgusu, En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı, En İyi Özgün Müzik, En İyi Özgün Şarkı, En İyi Prodüksiyon Tasarımı, En İyi Ses Kurgusu, En İyi Görsel Efekt, En İyi Kısa Animasyon, En İyi Kısa Belgesel ve En İyi Kısa Film dahil olmak üzere toplam 23 kategorideki adayları açıklayacak.

Oscar Töreni Ne Zaman Yapılacak?

Oscar adaylarının açıklanacağı tören, 8 Şubat Salı günü The Academy Twitter hesabından yayınlanacak.  

94. Oscar Ödülleri’nin 27 Mart Pazar günü Los Angeles’taki Hollywood & Highland’daki Dolby Theatre’da gerçekleşmesi planlanıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle