• Ana Sayfa
  • Haber
  • Nebati ‘Enflasyondaki Yükseliş Kültürel Sebeplerden’ Dedi İddiasına Yalanlama

Nebati ‘Enflasyondaki Yükseliş Kültürel Sebeplerden’ Dedi İddiasına Yalanlama

 Nebati ‘Enflasyondaki Yükseliş Kültürel Sebeplerden’ Dedi İddiasına Yalanlama
Okunuyor Nebati ‘Enflasyondaki Yükseliş Kültürel Sebeplerden’ Dedi İddiasına Yalanlama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Londra temasları sürüyor. Londra’da uluslararası yatırımcılarla görüşen Nebati yeni ekonomik modeli anlattı. 

Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Londra’da düzenlenen toplantıda yatırımcılara kurun mevcut seviyelerde kalacağını söyledi.

Kaynaklara göre Nebati hafta sonu Dolar/TL kuruyla uyumlu enflasyon için yeni önlemler ile yastık altı altın için yeni adımlar açıklanacağı bilgisini verdi.

Nebati, gerekirse KGF’nin artırılabileceği mesajını verdi. İddiaya göre Nebati, yabancı yatırımcılara Türkiye’deki enflasyonun yabancıların kültürel olarak anlayamayacağı sebepten yükseldiğini söyledi.

Hazine’den açıklama yapıldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı toplantı sonrası ‘enflasyonun kültürel sebeplerden kaynaklandığı’ açıklamasına dair bir ise şöyle bir duyuru yayımladı: 

Bazı mecralarda Sayın Bakanımızın Londra’da yaptığı bir toplantıda, “Türkiye’de enflasyonun yabancıların kültürel olarak anlayamayacağı sebepten yükseldiğini söyledi” şeklinde açıklaması yer almaktadır, Sayın Bakanımızın böyle bir açıklaması olmamıştır. Katılımcının yanlış anlamasından kaynaklanmaktadır.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle