• Ana Sayfa
  • Haber
  • ‘Çiftlik Bank’ın Paralarını Aklıyor’ İddialarına Karşı Şarkıcı Tuğba Özerk’ten İlk Açıklama

‘Çiftlik Bank’ın Paralarını Aklıyor’ İddialarına Karşı Şarkıcı Tuğba Özerk’ten İlk Açıklama

 ‘Çiftlik Bank’ın Paralarını Aklıyor’ İddialarına Karşı Şarkıcı Tuğba Özerk’ten İlk Açıklama
Okunuyor ‘Çiftlik Bank’ın Paralarını Aklıyor’ İddialarına Karşı Şarkıcı Tuğba Özerk’ten İlk Açıklama

Şarkıcı Tuğba Özerk, ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın parasını şirketi üzerinden akladığı iddiasına ilişkin avukatı aracılığıyla bir açıklamada bulundu.

Sabah’ta yer alan habere göre, Emniyete, ”Tosuncuk lakaplı dolandırıcı Mehmet Aydın’ın paraları, Tuğba Özerk’in sahibi olduğu şirket üzerinden aklanıyor” diye ihbar geldi. MASAK’ın yaptığı incelemede Tuğba Özerk’in şirket hesabında şüpheli hareketler tespit edildi.

Şüpheli para transferleri bulundu

Geçtiğimiz aylarda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bir ihbar geldi. İhbarda, Tuğba Özerk’in, Çiftlik Bank isimli oyun sitesiyle binlerce vatandaşı dolandıran Mehmet Aydın’ın paralarını, sahibi olduğu şirket üzerinden akladığı öne sürüldü. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Özerk’in sahibi olduğu şirketin kayıtlarını inceledi. Hesaplarda gerçekleşen para transferleri şüpheli bulundu.

Hakkında soruşturma başlatıldı

Durum, Özerk’in ikamet adresi görünen Çeşme’deki Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletildi. Özerk hakkında, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama suçu kapsamında soruşturma başlatıldı.

Özerk’in avukatı, bütün bu gelişmelerin üzerine sosyal medyadan bir açıklama yaparak şunları söyledi:

‘Sabah saatlerinde basında müvekkilim Tuğba Özerk hakkında çıkan iftiradan ibaret savcılık soruşturması olan haberler doğrultusunda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat ettik ve müvekkilim hakkında bir şikayet dilekçesi verilerek Tuğba Özerk ile adı yanyana dahi anılamayacak olan binlerce kişinin emeğini sömürmüş bir dolandırıcının parasını akladığına dair bir iftiraya maruz kaldığını üzüntüyle öğrendik. Müvekkilimin bahse konu suça karışmış olma ihtimali olmadığı gibi böyle bir şirkete zaten sahip değildir. Zira müvekkilimin bu tarz kirli ilişkilere ihtiyacı olmayacak düzeyde bir sanatçı olduğu toplumca aşikardır. Henüz müracaat bürosundan asıl savcısına tevzi edilmemiş müvekkilim Tuğba Özerk’in dahi haberinin olmadığı bir soruşturmadan basının ne şekilde haberdar olduğu tarafımızca net bir şekilde anlaşılmaktadır. Yıllardır müvekkilim Tuğba Özerk’e kirli iftiralar atan sapkın bir kişiliğin hayal ürününden ibaret senaryonun savcılık tarafından çürütüleceğine emin olmakla birlikte müvekkilim Tuğba Özerk’e bu şekilde iftira atarak kişilik haklarını zedeleyen kişi ve kurumlar hakkında bütün yasal yollara başvuracağımızı tüm kamuoyuna saygılarımla bildiririm.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle