• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

8 Şubat Salı günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Artık nafaka ödemelerinde kıstas evlilik süresi olacak. Örnek olarak; 3 yılın altındaki evliliklerde 5 yıl, 7 yılın altındaki evliliklerde 5 ile 10 yıl arasında nafaka verilecek.

2. Emniyete, ”Tosuncuk lakaplı dolandırıcı Mehmet Aydın’ın paraları, Tuğba Özerk’in sahibi olduğu şirket üzerinden aklanıyor” diye ihbar geldi. MASAK’ın yaptığı incelemede Tuğba Özerk’in şirket hesabında şüpheli hareketler tespit edildi.

3. Dün motorin, bugün benzin! Enerji piyasasından edinilen bilgiye göre, motorindeki 80 kuruşluk zammın ardından bugün de benzine 72 kuruş zam geliyor.

4. Ukrayna ve Rusya arasında süren gerilimle ilgili Vladimir Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Kremlin Sarayı’nda bir araya geldi. Görüşmenin yapıldığı salonda iki liderin de bir ucunda oturduğu uzun masa dikkat çekti.

5. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, kayınvalidesine küfür eden ve sadakatsiz davranışlarda bulunan kadının, eve sık sık alkollü gelen kocasına göre daha ağır kusurlu olduğuna hükmetti. Sadakatsiz davranışlar sergileyerek kayın validesine hakaret eden gelinin, tazminat ödemesi gerektiğine dikkat çekti.

6. Elektrik faturaları gündemdeki yerini koruyor. Ünlü isimlerin de faturalara olan tepkisi büyüyor…

7. Vatandaşlardan sanatçılara, esnafa kadar herkes fahiş zamlı faturalara tepkisini gösterirken, bir paylaşım da İBB’ye bağlı Halk Ekmek’in yöneticisinden geldi. Halk Ekmek fabrikasının Eylül ve Ocak ayı faturaları arasındaki fark ‘pes’ dedirtecek…

8. Bloomberg, Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin Londra’da gerçekleştirdiği toplantıda yabancı yatırımcılara Türkiye’deki enflasyonun yabancıların kültürel olarak anlayamayacağı sebepten yükseldiğini söylediğini belirtti. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise Bakan Nebati’nin böyle bir açıklaması olmadığı söylendi.

9. Meclis lokantasına ait bir adisyon sosyal medyanın gündemine oturdu. Adisyondaki fiyatlar, piyasa fiyatlarının neredeyse dörtte bir oranında.

10. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta’da elektrik faturalarının tahsilatının 1 ay süreyle erteleneceğini açıkladı.

11. Bi’haber TV isimli YouTube kanalı tarafından Konya’da gerçekleştirildiği iddia edilen sokak röportajında vatandaşlara, zamlar hakkındaki düşünceleri soruldu. O vatandaşlardan kimisi ‘Zamlar bizi etkilemedi’ derken kimisi ise zamların piyasayı düzelttiğini dile getirdi.

12. TBMM’de 11 vekilin istifası durumunda boş koltuk sayısının 30’a ulaşacağını söyleyen Tanju Özcan, bu durumda erken seçim kararı alınmak zorunda kalınacağını belirterek muhalefete çağrı yaptı.

13. CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı, hükümete çağrıda bulunarak, ‘Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantı çerçevesinde, vatandaşlarımızı korumak adına, ilettiğimiz bazı önerilerimizi ve uyarılarımızı yineleme ihtiyacı hissediyoruz. Çünkü belediyelerimiz üzerindeki yük, taşınabilir olmaktan çıkmıştır’ açıklamasını yaptı.

14. Kocaeli’nin Derince ilçesinde gençlerle bir araya gelen Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım, ‘Yakın bir zamanda aya ulaşacağız fakat ara hedef koyduk. 2023 sonuna kadar ilk hedefimiz hibrit roketimizle aya ulaşmak’ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle