AKP’li Vekil, Cübbeli Ahmet’i Diyanet’e Şikayet Etti

 AKP’li Vekil, Cübbeli Ahmet’i Diyanet’e Şikayet Etti
Okunuyor AKP’li Vekil, Cübbeli Ahmet’i Diyanet’e Şikayet Etti

AKP İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü, ‘Milli birlik ve beraberliğimize zarar verecek ifadeler kullandığı’ gerekçesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikayet etti.

AKP İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye tepki gösterdi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan AKP’li Ayrım, Ünlü’yü ‘Milli birlik ve beraberliğimize zarar verecek ifadeler kullandığı’ gerekçesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikayet etti.

Ayrım, Ünlü’nün ‘Siyonist’le çarpışmayıp sâdece Müslümanlarla savaşan ve onların vatanlarını işgal eden İran’la dost olmasının Ehl-i Sünnet’e ve devletimize ne büyük hainlik anlamına geldiğini idrak etmiştir’ sözlerine tepki gösterdi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a seslenen AKP’li Ayrım, ‘Bu talihsiz açıklamalardan dolayı Diyanet İşleri Başkanlığınızın hassasiyeti göstereceğinden şüphemiz yoktur’ dedi.

Cübbeli Ahmet ne demişti?

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, İsrail ile normalleşme girişimlerini Müslümanlara ihanet’ olarak nitelendirince Cübbeli Ahmet ile tartışmıştı. Karaduman’ın sözlerine yanıt veren Ünlü şunları söylemişti:

“Abdulkadir Karaduman namındaki Saadet vekili İsrail’le barışmanın tehlikeli olacağından bahsediyor. Biz de buna katılıyoruz ama Saadet’in HDP ile birlikteliği ne anlama geliyor. HDP ve PKK’nın arkası Siyonizm’e dayanmıyor mu, kimi kandırıyorsunuz! Bu millet sizin hamasi nutuklarınıza aldanacak kadar saf değildir! Bu milleti saf mı sanıyorsunuz? İran’ın Suriye’de bulunmasını savunan da sen değil misin? İran’ın 1200 senedir Yahudi’yle barışık olduğuna dair ilmî ve Arabî kitapları okumaktan âciz kaldı isen bu konuyu delilleriyle açıklayan Sabir Meşhur’un videolarına da mı ulaşamadın?

Artık bu millet sizin gibi İrancı saadetiz Saadetçilerin, Yahudi’yle muharip gibi görünüp Yahudi’yle müttefik olan ve bugüne kadar hiçbir Siyonist’le çarpışmayıp sâdece Müslümanlarla savaşan ve onların vatanlarını işgal eden İran’la dost olmasının Ehl-i Sünnet’e ve devletimize ne büyük hainlik anlamına geldiğini idrak etmiştir. Dolayısıyla siz bizi değil başkalarını kandırmaya uğraşın.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle