• Ana Sayfa
  • Haber
  • Piyasaların Gözü Bugün Londra’da: Nebati’nin Ziyaretleri İzlenecek!

Piyasaların Gözü Bugün Londra’da: Nebati’nin Ziyaretleri İzlenecek!

 Piyasaların Gözü Bugün Londra’da: Nebati’nin Ziyaretleri İzlenecek!
Okunuyor Piyasaların Gözü Bugün Londra’da: Nebati’nin Ziyaretleri İzlenecek!

Öne çıkan bir verinin olmadığı yeni günde, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Londra’da yabancı yatırımcılarla yapacağı toplantılar izlenecek.

Manşette Nebati’nin Londra ziyareti var

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Londra’da çeşitli bankaların ve yatırımcıların üst düzey yöneticileri ile yaptığı görüşmelerin çok olumlu geçtiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ‘Çok yakında elektrik faturalarına yeni düzenleme gelecek.’ dedi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi enflasyonun yüzde 2’ye getirilmesi ve o seviyelerde istikrar kazanması için ECB’nin para politikasında büyük bir sıkılaştırmaya ihtiyaç olmadığını söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, Amerikan vatandaşlarının Ukrayna’dan ayrılmaları gerektiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’nın, Kırım’ı geri almak için askeri yollara başvurmasının savaşa neden olabileceğini söyledi.

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, “Soğuk Savaş’ın sona ermesinden sonra Avrupa’nın güvenliği için en tehlikeli anı yaşıyoruz’’ dedi.

Yurt içi piyasalarda neler fiyatlanacak?

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), Ocak ayı için finansal yatırım araçlarının reel getiri oranlarını açıklayacak (10.00).

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ile basın toplantısı düzenleyecek (13.45).

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yabancı yatırımcılarla Londra’da iki ayrı toplantı gerçekleştirecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ocak ayına ilişkin iç borç çevirme oranı, ortalama maliyeti ve vadesini duyuracak (17.30). İç borç çevirme oranı geçen ay yüzde 50,0 olmuştu.

Yurt dışı piyasalarda neler fiyatlanacak?

Fransa’dan ticaret ve cari denge verisinin ardından (10.45), İspanya (11.00) ve İsveç (11.30) sanayi üretimi, İtalya perakende satışlar (12.00) verileri izlenecek.

Amerika’dan gelecek ilk veri Ocak ayı için NFIB küçük işletmeler iyimserlik endeksi olacak. Endeks bir önceki ay 98,9 seviyesinde açıklanmıştı (14.00). 

Şili’den Ocak ayına ilişkin enflasyon rakamları gelecek (14.00).

Kanada ve ABD Aralık ayı dış ticaret rakamları aynı saatte yayımlanacak (16.30). 

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna krizini görüşmek için Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile bir araya gelecek.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle