• Ana Sayfa
  • Haber
  • Elon Musk’un CEO’su Olduğu Tesla, Bitcoin Varlığını Açıkladı!

Elon Musk’un CEO’su Olduğu Tesla, Bitcoin Varlığını Açıkladı!

 Elon Musk’un CEO’su Olduğu Tesla, Bitcoin Varlığını Açıkladı!
Okunuyor Elon Musk’un CEO’su Olduğu Tesla, Bitcoin Varlığını Açıkladı!

Kripto paralara gösterdiği ilgiyle sık sık gündeme gelen Elon Musk’ın, CEO’Su olduğu Tesla, elindeki Bitcoin miktarını duyurdu. Dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden Tesla, şirketin elindeki Bitcoin miktarının net değerinin 31 Aralık itibariyle 1,99 milyar dolar olduğunu açıkladı. İşte detaylar…

Elektrikli araç devi Tesla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bildirimde şirketin dijital varlık yatırımlarının, kârlılığına etkilerine dair bilgilendirmede bulundu. İşte Tesla’nın sahip olduğu Bitcoin değeri…

Tesla’nın Elindeki Bitcoin Değeri 1.99 Milyar Dolar

2021’in ilk çeyreğinde 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını kaydeden şirket 2021 sonu itibariyle elinde tuttuğu Bitcoin miktarının 1,99 milyar dolar olduğunu belirtti.

Tesla, daha önce Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul edeceğini belirtmiş fakat sonrasında Elon Musk attığı bir tweet ile bu açıklamayı geri çekerek kripto paraların ödeme aracı olarak onaylanması ve belli şartlar sağlanması halinde ileride ödeme aracı olarak kabul edilebileceğini belirtmişti.

Sık sık sosyal medya platformu Twitter aracılığıyla şirket ve kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulunan Musk, 2018’de açılan bir dava sonucu SEC ile anlaşma yaparak atacağı tweetlerin yayımlanmadan önce şirket avukatları tarafından incelenmesini kabul etmişti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle