• Ana Sayfa
  • Haber
  • Isparta’da Elektrikler Ne Zaman Gelecek? 7 Şubat Elektrik Kesintisi Listesi: AYEDAŞ ve BEDAŞ Elektrik Kesinti

Isparta’da Elektrikler Ne Zaman Gelecek? 7 Şubat Elektrik Kesintisi Listesi: AYEDAŞ ve BEDAŞ Elektrik Kesinti

 Isparta’da Elektrikler Ne Zaman Gelecek? 7 Şubat Elektrik Kesintisi Listesi: AYEDAŞ ve BEDAŞ Elektrik Kesinti
Okunuyor Isparta’da Elektrikler Ne Zaman Gelecek? 7 Şubat Elektrik Kesintisi Listesi: AYEDAŞ ve BEDAŞ Elektrik Kesinti

Isparta elektrik kesintisi ile ilgili son dakika açıklamaları araştırılıyor. 3 Şubat’ta itibaren etkili olan yoğun kar yağışı ile beraber yaşanan elektrik kesintileri sonrası  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Isparta’daki elektrik kesintisiyle ilgili olarak son gelişmeleri aktardı. AYEDAŞ ve BEDAŞ da elektrik kesintileriyle ilgili açıklamada bulundu. Kesintiler yapılmadan önce vatandaşlar bilgilendirilerek olası bir mağduriyetin önüne geçiliyor. Peki 7 Şubat Pazartesi günü hangi ilçelerde, ne kadar süreyle elektrik kesintisi yaşanacak? Isparta’da elektrikler ne zaman gelecek? İşte detaylar…

Isparta’da elektrikler ne zaman gelecek? sorusu son gelişmeler ile takip ediliyor. Kenti adeta felç eden kar yağışı nedeniyle elektrik telleri koptu, seralar karın altında kaldı. Olumsuz hava koşulları dolayısı ile Isparta’da elektrik kesintileri meydana geldi. Peki Isparta’da elektrikler ne zaman gelecek?

Isparta’da Elektrik Ne Zaman Gelecek?

Zafer Mahallesinde Elektrik arızalarının giderilmesine ilişkin çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Dönmez, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Isparta ve çevresinde yoğun kar yağışı olmuş, neredeyse gün boyu devam eden kar yağışına bağlı olarak özellikle şebekemizde buz yüküne dayalı olarak ciddi hasarlar oluşmuştur. Burada şu anda 600’e yakın personel, 200’e yakın iş makinesiyle çalışma devam ediyor.

Birçok ilimizden olaya müdahale etmek üzere teknik personel çağrıldı. Onların durmaksızın gece gündüz çalışarak yapmış oldukları mücadele sonunda Isparta il merkezinde ve ilçe merkezlerinde an itibarıyla enerjisiz şebekemiz kalmamıştır. Şu anda son arızanın bulunduğu yerdeyiz. İlk etapta 113 bin abonemiz enerjisiz kalmıştı. Şu anda ekiplerimi merkezdeki işleri bitirir bitirmez kırsala, köylere doğru yönlendiriyoruz. İnşallah yarın kırsaldaki arızaları da büyük oranda gidermiş olacağız.

AYEDAŞ Elektrik Kesintisi Sorgulama

AYEDAŞ’ın Anadolu Yakası kesinti ve arıza işleriyle, BEDAŞ’ın ise Avrupa yakası elektrik tedarik ve arıza işleriyle ilgilendiği biliniyor.

İstanbul Anadolu yakasında yaşanacak planlı elektrik kesintisine dair güncel duyurular, AYEDAŞ internet sitesi üzerinden sorgulanabiliyor.

AYEDAŞ Elektrik Kesintisi Sorgulama

BEDAŞ Elektrik Kesintisi Sorgulama

İstanbul Avrupa yakasında planlı elektrik kesintisi yaşanacak ilçelerin ve mahallelerin yer aldığı Planlı Elektrik Kesinti listesine, www.bedas.com.tr web sitesinde ana sayfada Planlı Kesintiler butonundan, mobil web sitesinden ve BEDAŞ 186 mobil uygulamasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca Planlı Elektrik Kesintileri hakkında SMS bilgilendirilmesi almak için de BEDAŞ’a başvurabilirsiniz.

BEDAŞ Elektrik Kesintisi Sorgulama

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle