• Ana Sayfa
  • Haber
  • Borsalar İçin İki Farklı Görüş: Hala Umut Var mı? Döngü Bitti mi?

Borsalar İçin İki Farklı Görüş: Hala Umut Var mı? Döngü Bitti mi?

 Borsalar İçin İki Farklı Görüş: Hala Umut Var mı? Döngü Bitti mi?
Okunuyor Borsalar İçin İki Farklı Görüş: Hala Umut Var mı? Döngü Bitti mi?

JP Morgan stratejistleri, piyasaların Fed ve Avrupa Merkez Bankası açıklamaları ile yaptıkları fiyatlamaları değerlendirirken, gereğinden fazla şahin olduklarını belirtti. 

Borsalar için hala fırsatlar olduğunu eklerken, Morgan Stanley analistleri ise aynı görüşte değil!

Borsalarda döngü bitmedi

Bloomberg HT haberine göre, JP Morgan stratejistleri, ne Fed’in ne de Avrupa Merkez Bankası’nın şu an fiyatlanandan daha şahin olmayacaklarını söyledi.

Enflasyonun şu an zirvede olduğunu belirten stratejistler, şirket kazançlarında yukarı yönlü sürprizler yaşanabileceğini vurgulayarak “Hisse senetlerinin hala yukarı yönlü fırsatlar sunduğunu ve döngünün sona yakın olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Finansal koşulların çok iyi olduğunu ve resesyon için pozisyonlanmanın yanlış olduğunu söyleyen JP Morgan stratejistleri, istihdam piyasasının son derece kuvvetli olduğunu ve şirketlerin nakit akışlarının da sağlam olduğunu dile getirdi.

Morgan Stanley tam tersini söyledi

Morgan Stanley Baş Stratejisti Michael Wilson ise hisse piyasaları için kışın yaklaştığını söyledi. Şirketlerin kazanç risklerinin arttığını belirten Wilson, salgının kazanan şirketleri olan Netflix, Facebook ve PayPal’ın kazançlarına işaret ederek geçen seneki fazla tüketimin acısının kazançlardan çıktığını ifade etti.

Morgan Stanley yatırımcılara düşüşe karşı daha defansif bir pozisyon almayı önerirken, JP Morgan yatırımcılara bunun tam tersini, defansif sektörlerdeki ağırlıklarını azaltmalarını, söylüyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle