Çeşme Sahilini Yok Edecek Kaçak İnşaat Hızla Devam Ediyor

 Çeşme Sahilini Yok Edecek Kaçak İnşaat Hızla Devam Ediyor
Okunuyor Çeşme Sahilini Yok Edecek Kaçak İnşaat Hızla Devam Ediyor

Çeşme’nin en güzel kumsal ve deniz kıyılarından birisi olan Altınkum-Beşevler’deki beach-club kaçak inşaatı son hızla devam ediyor. Firma 3 bin metrekare alanı tahrip ederek inşaat için konteynerler getirdi.

Sit alanı olan Altınkum bölgesinde, bir firma Beach-club yapmak için çevre il müdürlüğünden izin aldıklarını söyleyerek denize sıfır üç bin metrekarelik alanda 100’e yakın ağacı kesmişti.

ki hafta önce yaşanan olayda, yurttaşlar iş makinalarını engelleyerek ağaç kesimini durdurarak Jandarma ve belediyeye şikâyet ederek, Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Firma ise ağaç kesmediklerini iddia etmiş ama çevre sakinleri kesilen ardıç ağaçlarının kumların altına gizlenmiş köklerini fotoğrafla ortaya çıkarmıştı.

İş makineleri girdi

Cumhuriyet’ten Mehmet İnmez’in haberine göre kurumların tutanak tutması ve savcılığın soruşturma başlatmasına rağmen, firma deniz kıyısında inşaat yapmak için konteynerler, demirleri ve iş makineleri getirdi.

Çevreye verecekleri zararı engellemek isteyen yurttaşlar, İzmir Çevre İl Müdürlüğü yetkililerinin sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Ağaçlar yok oldu

Doğanın yok olmasına izin vermeyeceklerini ifade eden Çeşme Çevre Platformu üyeleri, “Amaçları buraya çok katkı binalar dikerek çevreyi yok etmek. Sit alanına nasıl inşaat yaparlar. Denize sıfır alana makinalarını sokarak, konteynır koydular. Engel olunmazsa ağaçlar ve doğa yok olacak” diyerek Bakanlığın sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle