• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

6 Şubat Pazar günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın koronavirüse yakalanması sonrası sosyal medyadan suç teşkil eden paylaşımlara yönelik soruşturma başlatıldığını açıkladı.

2. Ispartalıları dondurucu soğukta elektriksiz bırakan kesinti 3’üncü gününde. Kentte hâlâ elektriğin verilemediği yerler olduğu bildiriliyor. 2022 yılında bir ilin günlerce karanlığa gömülmesi de sosyal medyada eleştiriliyor.

3. İstanbul Ümraniye’de madde bağımlısı olduğu iddia edilen cani koca, 19 yaşındaki 6 aylık hamile olan imam nikahlı eşine 1,5 yaşındaki kız çocuğunun gözü önünde kurşun yağdırdı. Kurşunların hedefi olan hamile kadın hayatını kaybederken gözaltına alınan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

4. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın, eski Başbakan Tansu Çiller’in yeni bir parti kurma hazırlığında olduğu yönündeki iddiayı yorumladı. Çiller’in, İYİ Parti’nin oylarını kırmak üzere Erdoğan tarafından görevlendirildiğini ileri sürdü.

5. MetroPOLL Araştırma Şirketi’nin sahibi Özer Sencar Twitter hesabından ‘Erdoğan mı rakibi mi?’ anketinin sonuçlarını paylaştı.

6. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının yanında “Etnik köken, inanç, cinsel yönelim yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacak” ifadelerinin yer aldığı afişlere tepki gösterdi.

7. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı bursla tartışılan eski bakan Fatma Betül Sayan Kaya’nın kardeşi Fatih Sayan’ın da 18 yaşında İBB’de işe başladığına dikkat çekerek ‘Aslanlar gibi bankamatik memuru olmuş. Aile boyu talan…’ dedi.

8. Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Yalova olan 4.1 büyüklüğünde bir deprem olduğunu duyurdu.

9. Haber spikeri Mehtap Özkan’la dünyaevine giren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, törenin Çırağan Sarayı’nda yapılması nedeniyle eleştirilmişti. Tepkilerin ardından Gürsel Tekin Jahrein’e açıklama yaptı.

10. Araştırma şirketi Forrester Research’ün gerçekleştirdiği tüketici anketine göre ABD’li ünlü komedyen Joe Rogan’ın podcast programına yönelik tartışmanın patlak vermesinden bu yana Spotify kullanıcılarının yüzde 19’u aboneliklerini iptal etti.

11. Sosyal paylaşım sitesi Twitter, ‘Beğen’ butonunun zıttı olan downvote özelliğini tüm kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Olumsuz oy/beğenmeme butonu yakında platformun web sürümü ile birlikte iOS ve Android sürümüne gelecek.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle