• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

4 Şubat Cuma günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Samsun’da Atatürk Anıtı’na saldıran 2 kuzen sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı. 6 farklı suçtan çok sayıda kaydı bulunan kuzenler hakkında “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçundan soruşturma başlatıldı.

2. FOX TV’de yayınlanan ‘Maske Kimsin Sen‘ isimli programın yapımcısı Fatih Aksoy, ‘düşük reytingler’ gerekçesiyle erken final yapacaklarını söyledi.

3. Doç. Dr. Oytun Erbaş’ın bir televizyon programında söylediği “Eğer bu hükümet olmasaydı bizim öğretim üyesi olma şansımız yoktu” sözlerine akademisyenlerden tepki geldi. Ayrıca Erbaş’ın programda pazarcı olduğunu söylediği babasının bankacı olduğu ortaya çıktı.

4. Televizyon programıyla ünlenen 30 yaşındaki Kübra Ece’nin İstanbul Avcılar’daki bir binanın 4’üncü katından düşmeden önceki anlarına ait görüntüler ortaya çaktı. Görüntüde, Kübra Ece’nin balkona hızla girdiği ve düştüğü görülüyor.

5. Bursa’da kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbarasının kapağına sıkışan Ukrayna uyruklu kişi hayatını kaybetti.

6. Kasım 2020’den bu yana tam 14 ay boyunca yaptırdığı 78 test de pozitif çıkan vatandaş yetkililerden yardım istedi.

7. İlahiyat profesörü Nihat Hatipoğlu, okuyucusundan geldiğini ifade ettiği “Bir kadın birer hafta aralıkla yeniden regl olabilir mi?” şeklindeki soruya yanıt verdi.

8. Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cinayet zanlıları ilk ifadelerinde restorana Mahmutyazıcıoğlu’nu yaralama amacıyla gittiklerini ileri sürdü.

9. HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde fahiş fiyatlar nedeniyle sokaklara dökülen binlerce insanın yürüyüş görüntülerini paylaştı.

10. ENAG, TÜİK’in yeni sepetine göre enflasyonu güncelledi. Ve ortaya yine farklı bir sonuç çıktı! TÜİK’te yüzde 48, ENAG’da yüzde 115!

11. Samsun’da Atatürk anıtının yıkılmaya çalışılmasının ardından bir anıt saldırısı da Edirne’de yaşandı. Uzunköprü ilçesinde bulunan Adalet Anıtı, kimliği belirsiz kişilerce ateşe verilerek yakıldı. Yangın büyümeden kontrol altına alınırken, anıtta zarar meydana geldi.

12. RTÜK, ATV’de yayınlanan “Esra Erol’da” programında sunucu Esra Erol’un yüzünü göstermek istemeyen 18 yaşındaki genç kızı ifşa ettiği ve bağırdığı program hakkında kararını verdi. RTÜK üyesi İlhan Taşcı, kararı eleştirerek “en alt limitten göstermelik para cezasıyla olayı geçiştirdi” dedi.

13. 1,5 yaşındaki kızının vücudunun farklı yerlerini jiletle kestiği, şırınga batırarak sabun ve çamaşır suyu enjekte ettiği iddiasıyla yargılanan anne E.K.’nin 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle