Benzin ve Motorine Yeni Zam İddiası: Ne Kadar Artış Bekleniyor?

 Benzin ve Motorine Yeni Zam İddiası: Ne Kadar Artış Bekleniyor?
Okunuyor Benzin ve Motorine Yeni Zam İddiası: Ne Kadar Artış Bekleniyor?

Brent petrolün artışı ile birlikte benzine ve motorine gelmesi muhtemel zamlar da konuşulmaya başlandı. Salı gününden itibaren akaryakıt fiyatlarının 70 ile 90 kuruş arasında zamlanacağı belirtiliyor.

Brent petrol 93 dolar civarında ve adım adım yükseliyor. Dün günü 91.11 dolar seviyesinde tamamlayan Brent petrolün varili, saat 18.36 itibarıyla düne göre yüzde 2.27 artışla 93.18 dolara ulaştı.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 70, motorine ise 90 kuruş zam gelecek. Böylelikle fiyatlar 16 liraya dayanacak.

Son dönemde hem dolar kuru hem vergiler hem de petrol fiyatları etkisiyle zam üstüne zam gelen akaryakıt fiyatları bu sefer Ekim 2014 sonrasındaki 7 yılın zirvesine yükselen petrol fiyatlarında artış nedeniyle daha da yukarı gidebilir.

Edinilen bilgiye göre benzin ve motorine yeni zam yolda. Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 70, motorine ise 90 kuruş zam bekleniyor. Son zamla birlikte benzin 15 lirayı aşacak, motorin ise 16 liraya dayanacak.

Ekonomist Oğuz Demir Sosyal medyadan paylaştı ????

Ekonomist Oğuz Demir Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda;

‘Çok üzülerek… Haftaya salı gününden geçerli olmak üzere benzin ve motorinde 70-90 kuruş arası yeni bir zam gelme olasılığı çok yüksek.

Petrol fiyatlarındaki artış zammın nedeni 🙁 Pazartesi sert bir düşüş olmazsa gelecek zam bu…’ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle