• Ana Sayfa
  • Haber
  • İstanbul Hava Durumu Son Dakika: İstanbul’a Karlı Hava Tekrardan mı Geliyor? İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak?

İstanbul Hava Durumu Son Dakika: İstanbul’a Karlı Hava Tekrardan mı Geliyor? İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak?

 İstanbul Hava Durumu Son Dakika: İstanbul’a Karlı Hava  Tekrardan mı Geliyor? İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak?
Okunuyor İstanbul Hava Durumu Son Dakika: İstanbul’a Karlı Hava Tekrardan mı Geliyor? İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak?

Geçtiğimiz günlerde tüm ülkeyi etkisi altına alan soğuk ve yoğun kar yağışlı hava İstanbul’da da etkili olmuştu. İstanbul’da, soğuk havaların etkisinin devam etmesi nedeniyle bir kez daha kar yağışı ile ilgili aramalar gündemde yer alıyor. Peki İstanbul’da yeniden kar yağacak mı, ne zaman yağabilir? İşte konuyla ilgili detaylar…

İstanbul’da etkili olan kar yağışının ardından son günlerde hava sıcaklıkları artmaya başlamıştı. Ancak iki gündür İstanbul’da sağanak yağmur ve soğuk hava etkili oluyor. Vatandaşlar İstanbul’a kar yağacak mı, kar geri mi gelecek? konusunda internette araştırmalar yapıyor. İşte Meteoroloji’den son dakika İstanbul hava durumu açıklaması…

Vali Ali Yerlikaya Açıklamalarda Bulundu!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından kar yağışı ile ilgili bazı uyarılarda bulundu. Yerlikaya ‘Kıymetli hemşehrilerim, Meteorolojik verilere göre; İstanbul’da kuvvetli sağanak yağış (21-50 kg/m2) ile Gece saatlerinde Avrupa Yakası’nın batısında karla karışık yağmur, yükseklerde kar bekleniyor.’ açıklamasında bulundu.

İstanbul’da Tekrardan Kar Yağacak mı?

İstanbul’da Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün raporuna göre;sağanak yağışların kuvvetli (21-50 kg/m2), gece saatlerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması, rüzgarın ise kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan son tahminlere göre; halen İstanbul’da devam eden sağanak yağışın Avrupa Yakası’ndan başlayarak zamanla il genelinde etkisini arttırarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.Yağışların gece saatlerinde Avrupa Yakası’nın batısında karla karışık yağmur, yükseklerinde kar yağışına döneceği tahmin ediliyor. Rüzgârın ise akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle