• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bebeğine Akılalmaz İşkenceler Yapan Annenin 20 Yıla Kadar Hapsi İstendi

Bebeğine Akılalmaz İşkenceler Yapan Annenin 20 Yıla Kadar Hapsi İstendi

 Bebeğine Akılalmaz İşkenceler Yapan Annenin 20 Yıla Kadar Hapsi İstendi
Okunuyor Bebeğine Akılalmaz İşkenceler Yapan Annenin 20 Yıla Kadar Hapsi İstendi

1,5 yaşındaki kızının vücudunun farklı yerlerini jiletle kestiği, şırınga batırarak sabun ve çamaşır suyu enjekte ettiği iddiasıyla yargılanan anne E.K.’nin 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

İstanbul’un Avcılar ilçesinde bebeğine iğne ile çamaşır suyu enjekte ettiği, şırınga batırdığı ve darp ettiği iddia edilen annenin yargılandığı davada mütalaa açıklandı. 

Sanık anne hakkında 20 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Bakırköy 8’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya tutuklu sanık Ezgi Korucu, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) katılırken taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Dehşet, mütalaada ortaya çıktı

Duruşma savıcı esas hakkında mütalaasında, Ezgi Korucu’nun Eylül Mira Korucu’ya bir türlü ısınamaması üzerine onu öldürmeye karar verdiğini belirtti.

Annenin, Kasım 2017 ile Ocak 2019 tarihleri arasında birçok kez savunmasız durumda bulunan bebeğin burun, ağız ve kulağının iç kısmı ile göbek deliğine şırınga iğnesini batırdığı, kafa, göz altı, bacak, kol ve göğüs kısımlarına kesikler attığı, yine  kol, bacaklar ve yanak kısmı ile kulak arkasına şırınga iğnesiyle sıvı el sabunu, çamaşır suyu ve yüzey temizleme sıvısı enjekte ettiği kaydedildi.

Ayrıca hastanede tedavisi yapılan bebeğin koluna takılı olan damar yolu iğne girişine hastane tuvaletinden temin ettiği sıvı sabunu enjekte ettiği de anlatıldı. 

Sanığın mağdur çocuğa yönelik işlediği, sürece yayılan eylemlerinin bir bütün halinde altsoyu tasarlayarak ve eziyet çektirerek kasten öldürmeye suçunun oluştuğu vurgulandı.

13 yıldan 20 yıla kadar hapis istemi

Sanık Ezgi Korucu’nun ‘altsoyu olan ve beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak olan çocuğu tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs etme’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis ile cezalandırılması ve tutukluluğunun devamı istendi.

Baba ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı, savcılığın mütalaasına katıldıklarını ve sanığın cezalandırılmasını talep etti. 

Sanık avukatları, bir sonraki celse mütalaaya karşı savunma yapacakları belirterek tahliyesini istedi. 

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Ayrıca heyet sanık ve avukatların savunma yapmaları için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle