• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

2 Şubat Çarşamba günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. AKP’nin Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ve Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin, Van’da mülakatlara girecek ‘yakınları’ için Van İl Müftülüğü’ne yazılı talimat gönderdiği ortaya çıktı.

2. İçişleri Bakanı Soylu, Yunan sınır birlikleri tarafından geri itilmiş 22 göçmenden 12’sinin donarak öldüğünü duyurdu.

3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon mitinginde sahneye çıkan ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden çocuk konuştu.

4. Geçen günlerde Adalet Bakanlığı görevinden istifa eden Abdulhamit Gül’ün yerine bu görevi daha önce de yapan Bekir Bozdağ atandı. Bu atamayla ilgili konuşan Erdoğan, ‘Değişen şartlara göre Kabine’de revizyona gitmemiz doğal bir durum. Bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz’ diyerek Kabine’de değişiklik sinyali verdi.

5. Türkiye’de inşaat şirketi kuran Çinli Yiming Aikebaire, ülkesinde tutuklandı. Haberi alan dolandırıcılar, sahte evraklarla Çinli iş insanının bankadaki 225 milyon lirasına haciz koydurmaya çalıştı.

6. Konya’da yaşayan emekli Kamil Sert, emekli maaşlarına yapılan zammın düşüklüğüne dikkat çekmek için maaşının zamlı kısmını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göndermek istedi. Sert, “Postaneden kabul etmediler. Cumhurbaşkanlığı’na gönderilemiyormuş, sistem öyle müsaade etmiyormuş. Nasıl bir sistem ise bilmiyorum” dedi.

7. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş ‘Çok sayıda bayi batma noktasına geldi’ derken Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş da ‘Artık sıkıntının boyutu çok büyüdü’ ifadelerini kullandı.

8. Tarihçi, yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’daki konuşması sonrası 10 yaşındaki bir çocuğum sahneye çıkarılmasını eleştirdi. “10 yaşındaki çocuklar siyasette kullanılmaz” diyen Ortaylı, Andımızın kaldırılmasına tepki göstermeyen halk şimdi kızıyor” tespitini yaptı.

9. Antalya’da üçlü cinsel ilişki sırasında arkadaşı Kadir Demir’i cinsel organını kesip öldüren Elvan Küçükaltun’un Alman sevgilisinin yalan beyan verdiğini tespit edildi. Cinayetten sonra marketten alkol alıp eve geldiği ortaya çıkan kadın, tutuklandı.

10. İzmir’de boşanma aşamasında olduğu eşinin TikTok’ta çok uzun süre vakit geçirdiğini ve bu sebeple iki kızına ilgi göstermediğini ispat eden baba, çocukların velayetini aldı.

11. Denizli’de, kız arkadaşı Şebnem Şirin’i (25) boğazını keserek öldüren Furkan Zıbıncı hakkında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Zıbıncı’nın, olay günü Şirin’i vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladığı, bu sırada kız arkadaşının ‘Furkan yapma, sen böyle biri değilsin’ diye bağırdıktan sonra ‘Ölmeden son bir defa öpeyim’ demesine rağmen eylemine devam ettiği belirtildi.

12. Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’nin borcu, 3 milyar TL’yi aşarak Cumhuriyet tarihi rekoru kırdı. Uzmanlar, borçların kaynağı için ne dedi?

13. Gazeteci İsmail Saymaz, üç bakanın gidebileceğini belirtirken, ‘İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un koltuğu sallanıyor’ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle