• Ana Sayfa
  • Haber
  • AKP’li Vekillerden Müftüye Torpil Talebi: ‘Hemşerilerime Mülakatlarda Yardımlarınızı Beklerim’

AKP’li Vekillerden Müftüye Torpil Talebi: ‘Hemşerilerime Mülakatlarda Yardımlarınızı Beklerim’

 AKP’li Vekillerden Müftüye Torpil Talebi: ‘Hemşerilerime Mülakatlarda Yardımlarınızı Beklerim’
Okunuyor AKP’li Vekillerden Müftüye Torpil Talebi: ‘Hemşerilerime Mülakatlarda Yardımlarınızı Beklerim’

AKP’nin Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ve Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin, Van’da mülakatlara girecek ‘yakınları’ için Van İl Müftülüğü’ne yazılı talimat gönderdiği ortaya çıktı.

AKP Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi Van İl Müftülüsü Ömer Keskin’e 5 Ocak 2022 tarihli yazılı talimat gönderdi. 

Halk TV’den Hava Asal’ın haberine göre, Çelebi’nin müftüye gönderdiği yazıda ‘Aşağıda bilgileri bulunan 4/B İmam Hatiplik mülakatına girecek ilgililerin değerlendirmedi hususunda rica ederim’ denildi.

Van müftüsü Ömer Keskin’e Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’in de torpil talebi ile yazı gönderdiği ortaya çıktı. Keskin ‘Sayın Hocam’ diye başladığı talimatında ‘Aşağıda ismi yazılan hemşerilerimin kurumunuzda girecekleri mülakatlarda yardımlarınızı beklerim’ dediği görülüyor. İki milletvekilinin torpil yapılmasını istediği kurumun ise bir müftülük olması dikkat çekti.

Halk TV muhabiri hem Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’e hem de AKP Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’yi iddiayı sormak için aradığını belirtti. Vahit Kiler’in telefonunu açmadığı, Ekrem Çelebi’nin danışmanının ise konuyu vekile ileteceklerini ve dönüş sağlayacaklarını belirttiği fakat dönüş sağlanmadığını kaydetti. Van İl Müftüsü Ömer Keskin’in de arandığı fakat onun da dönüş yapmadığını aktardı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle