• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

1 Şubat Salı günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Listenin ilk sırası yine ne yazık ki zamlarla başlıyor: Benzin ve motorin fiyatlarına zam geldi. Benzinde litre fiyatı 39 kuruş, motorinde 32 kuruş arttı. Zamlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

2. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından elektrik faturalarında düşük tarifeden yüksek tarifeye geçiş için tüketim limitinin aylık 210 kilovatsaate çıkarılacağını açıkladı. Peki, limitin 210 kilovatsaate çıkarılması aylık faturayı ne kadar etkileyecek?

3. Gazeteci Barış Terkoğlu, AKP İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya‘nın AKP döneminde İBB yönetiminden aldığı bursları ve yapılan usulsüzlükleri anlatarak şimdiki İBB yönetiminin Kaya hakkında inceleme başlattığını da duyurdu.

4. Kılıçdaroğlu, açıkladığı yolsuzluk dosyası sonrası kendine dava açan Cumhurbaşkanı’na sert sözlerle yanıt verdi.

5. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı.

6. Türkiye Uzay Ajansı, dün gece Türkiye’nin çeşitli noktalarında yeşil ışık saçan bir meteorun görüntülendiğini açıkladı.

7. Erdoğan tarafından açıklanan Kur Korumalı TL Mevduatların TL’nin değer kaybının önüne geçtiği bir gerçek olsa da halen düzenleme ve getirdiği Hazine yükü tartışılırken, ilk etapta sadece yurt içi gerçek kişilere tanımlanan düzenleme sonrasında şirketlere ve şimdi de yurt dışı gerçek kişilere de tanımlandı. Peki yurt dışındakiler için avantajları farklı mı?

8. Kamu Özel İşbirliği projeleri yüzünden 2045 yılına kadar müteahhit şirketlere 153 milyar dolar garantili borç ödenecek. Kapalı yollara dahi yüz milyonlarca dolar kaynak aktarılıyor.

9. Günay Girik, ablası Fatma Girik’in öldürüldüğünü iddia ederek hem hastaneye hem de sanatçının manevi kızı ve yeğeni olan Ahu Turanlı Aşkar’a dava açtı.

10. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Bizim Köyün Kızları yarışmasında bir döneme damgasını vuran yarışmacı Kübra Ece’nin 4. kattan atlayıp hayatına son verdiği iddia edildi. Olay sırasında evde olduğu öğrenilen 7 kişi gözaltına alındı.

11. İndirimli ürün satışlarına ilişkin verilen reklamların koşulları yeniden belirlendi. İndirim oranı, son 30 gün içerisindeki en düşük fiyat esas alınarak belirlenecek.

12. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye’deki yatırımını 2021’de 2 milyar Euro ile rekor seviyeye yükseltirken, konu yurt dışında eleştirileri de beraberinde getirdi..

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle