• Ana Sayfa
  • Haber
  • 1 Şubat Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı! Güncel Koronavirüs Tablosu Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

1 Şubat Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı! Güncel Koronavirüs Tablosu Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

 1 Şubat Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı! Güncel Koronavirüs Tablosu Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?
Okunuyor 1 Şubat Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı! Güncel Koronavirüs Tablosu Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Şubat ayının ilk gününde güncel koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artış vatandaşların dikkatini çekiyor. Kış ayının gelmesiyle nezle, grip gibi hastalıklarla karıştırılmaya başlanan koronavirüs hastalığı; vakalarda hızla artış yaşanmasına sebep oluyor. Omicron varyantının ülkemizde de görülmesi ile hastanelerde yoğunluk yaşandığı ifade ediliyor. Bakan Fahrettin Koca’nın alınan son kararları açıklaması sonrası belirti göstermeyen hastalara PCR testi yapılmayacak ve pozitif vakaların karantinası 7 gün sürecek. Peki 1 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı mı? 1 Şubat koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Koronavirüs vefat sayısı kaç? İşte güncel koronavirüs tablosuna dair tüm detaylar…

Türkiye’de günlük koronavirüs verileri her gün Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarla paylaşılıyor. Birçok kişi 1 Şubat koronavirüs tablosuna dair detayları ve koronavirüs güncel durumunu takip ediyor. İşte 1 Şubat güncel vefat ve vaka sayısına dair son bilgiler…

1 Şubat Koronavirüs Tablosu Açıklandı! Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam güncel koronavirüs vaka sayısını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıyor. Vatandaşlar her gün vaka sayılarını kontrol ediyor.

1 Şubat Güncel Koronavirüs Tablosu

Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabında yayınladığı 1 Şubat koronavirüs verilerine göre bugün 452.173 kişi test yaptırdı, 102.601 kişi Covid-19’a yakalandı, 198 kişi hayatını kaybetti ve 87.562 kişi iyileşti. Bakan Koca, paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Covid-19’un hayatın her alanındaki yıkıcı etkilerini aşının nasıl azalttığını birlikte yaşayıp gördük. Salgının geçtiği evrelerse, hatırlatma dozu aşılarının asla ihmal edilemez olduğunu gösterdi. Yeni dozları mutlaka yaptırın. Koruma gücü yüksek Turkovac’ı güvenle tercih edin.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle